İZÜ’ye İslam Ekonomisi ve Finansı Alanında Uluslararası Ödül


Kurulduğu günden bu yana İslam Ekonomisi ve Finansı alanında önemli çalışmalara imza atan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi uluslararası alanda ödüle layık görüldü. Avrupa’da ve dünyada küresel iş dünyasının nabzını tutan The European Yayın grubu, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’ni 2020 yılında dünyada “İslam Ekonomisi ve Finansı Alanında En İyi Eğitim Sağlayan Kurum” olarak seçti.

Tüm dünyada takip edilen Londra merkezli The European yayın grubu enerji, bankacılık, finans, denizcilik, havacılık ve teknoloji konuları üzerinde yayınlar yapıyor. Küresel iş dünyasında mükemmelliği ödüllendiren The European son 10 yıldır “Global Business” ödülleri ile dünyadaki saygın kuruluşları değerlendiriyor. Avrupa’daki yayın grubu tarafından bu yıl yapılan değerlendirme sonucunda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi “İslam Ekonomisi ve Finansı Alanında Dünyada En İyi Eğitim Sağlayan Kurum” olarak seçildi.

İslam ekonomisi ve finansı alanında yerel ve uluslararası araştırmacılar yetiştirmek, endüstri ve üniversiteyi bir araya getirerek İslam Ekonomisi ve Finansı alanında kaliteli araştırmalar yapmak amacıyla kurulduğu günden beri çalışmalar yapan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi uluslararası alandaki başarılarını devam ettiriyor. Bu alanda dünyanın en önemli merkezlerinden biri olmayı hedefleyen İZÜ, ürettiği projeler, yayınlar ve etkinlikler ile uluslararası çevrelerden takdir topluyor. İZÜ, bu yıl alanında dünyadaki en önemli Kongre olan 12. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finans Konferansı’na da ev sahipliği yaptı. Konferansa başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyaset ve akademi dünyasından ulusal ve uluslararası düzeyden bir çok yetkin uzman ve konuşmacılar konuk oldu.