izulogo

Ücretler & Ödemeler

BURS VE İNDİRİM ORANLARI YILLIK ÖĞRENİM ÜCRETİ TUTARI
%50 İndirimli + %30 Tercih Bursu ₺29.050
%50 İndirimli + %25 Tercih Bursu ₺31.125
%50 İndirimli ₺41.500
%25 İndirimli + %30 Tercih Bursu ₺43.575
%25 İndirimli + %25 Tercih Bursu ₺46.688
%30 İndirimli ₺58.100
%25 İndirimli ₺62.250
Ücretli ₺83.000


Tam Burslu veya indirimli programlara kayıt yaptıran öğrencilere verilen burs ve indirimler, yalnızca öğrenim ücretini veya öğrenim ücreti üzerinden yapılacak indirimleri kapsar. Bunun dışında kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap, yurt dışı eğitim vb. giderler burs kapsamı dışındadır. 


Uluslararası öğrencilerin lisans öğrenim ücretleri için tıklayınız > > >

Lisansüstü öğrenci ücretleri için tıklayınız > > >


*Tercih Bursu: 
ÖSYM tarafından yapılan 2023-YKS sonucuna göre; Üniversitemiz lisans programlarının, %25 veya %50 Burslu programlarını ilk beş (5) tercihi arasında yapan ve bu tercihlerinden birine yerleştirilen öğrencilere ödeyecekleri ücret üzerinden %20 indirim sağlanır. Birinci sıradaki tercihine yerleşenlere bu oran %25 olarak uygulanır. Tercih bursundan, Üniversitemizin herhangi bir lisans programında okumakta iken yeniden sınava girerek ÖSYM tarafından lisans programlarımızdan birine yerleştirilen öğrenciler ile daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans derecesi ile mezun olan öğrenciler yararlanamaz.

-  YKS Derece Bursları,
-  Akademik Başarı Bursları,
-  Kültür Sanat ve Spor Bursları,
-  Kardeş & Eş Bursları,
-  Şehit & Gazi Bursları,
-  Kurucu Vakıf & Cemiyet Bursları,
vb. diğer burs ve indirimler için İZÜ BURS YÖNERGESİ'ne bakınız > > >

Öğrenim Ücretinin Ödenmesi

Öğrenim ücreti tutarınızı, Üniversitemiz Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'ne "T.C. Kimlik Numaranız" ve "Soyadınız" ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz. 

Öğrenim ücretinizi aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz;

Kredi Kartı ile Ödeme: Öğrenim ücretinizi Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'nden "Bonus", "Paraf", "Maksimum" ve "World" özellikli kredi kartları ile 10 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Kullandığınız tek kredi kartının limiti öğrenim ücretinin tamamını ödemek için yeterli değil ise kalan tutarlar için ödemenize değişik kredi kartlarıyla devam edebilirsiniz. Yukarıda sıralanan kredi kartları dışındaki kartlar için ödemeler tek çekim olarak yapılır.

Bankadan Ödeme: Öğrenim ücretinizi "Kuveyt Türk Katılım Bankası" ve "Albaraka Türk Katılım Bankası"nın yurt içindeki tüm şubelerinden, bankanın otomatik tahsilat sistemi (OTS) ile 10 taksite kadar taksitlendirilerek ödeyebilirsiniz.

OTS ile  yapılacak taksitlendirmeler için banka tarafından "Gelir Belgesi" talep edilebilir. Ayrıca; Bankalar tarafından hesaba dayalı işlem yapılacak olup, bu işlemler nedeniyle herhangi bir ücret veya fark alınmaz.

Peşin Ödeme: Öğrenim ücreti ödemenizi peşin olarak, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi adına kayıtlı 

» Kuveyt Türk Katılım Bankası      TR08 0020 5000 0083 3555 8000 04

» Albaraka Türk Katılım Bankası   TR78 0020 3000 0123 5513 0000 04 

IBAN numaralı hesaplarından gerçekleştirebilirsiniz. (2022-2023 Akademik Yılı için uygulanacak peşin ödeme indirimi ile ilgili duyuru için tıklayınız.)


ÖNEMLİ BİLGİ NOTLARI: 

1 - Havale veya EFT ile yapılacak ödemelerde, öğrencinin "T.C. Kimlik Numarası", "Adı" ve "Soyadı" bilgileri dekont açıklaması olarak yazılmalıdır.

2 - Ödeme işleminizin hızlı ve güvenli sonuçlanabilmesi için ATM'lerden işlem yapmayınız.

3 - Öğrenim ücretinin Üniversitemize nakit olarak aylık taksitlerle veya çek ve senetle ödenmesi mümkün değildir.

4 - Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'ne tekrar giriniz ve ödemenizin gerçekleştiğinden emin olunuz. Öğrenim ücretinin tamamının tek çekim ya da taksitli olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemi gerçekleşemeyecektir.

5 - Aşağıda belirtilen burs veya indirim talebiniz ile ilgili dilekçenizi öğrenim ücretinizi ödemeden önce ekleri ile birlikte PDF formatında bilgi@izu.edu.tr adresine  göndermeniz gerekmektedir.

Kayıt tarihlerinden veya ödeme işleminden sonra yapacağınız burs ve indirim talepleri bir sonraki akademik yıl için işleme alınır ve geçmiş yıllar için uygulanamaz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır kesilmez. Üniversitemizde ÖSYM burs ve indirimlerinin süresi; zorunlu hazırlık okuyacak öğrenciler için 6 (altı), diğer öğrenciler için 5 (beş) yıldır, bu sureler öğrencilerin yabancı dil hazırlık eğitimlerini de kapsar. 

Üniversitemizde ÖSYM burs ve indirimler karşılıksız olup, ders geçme veya genel not ortalaması gibi başarı şartları aranmaksızın devam eder.

Öğrenim ücretinizin bir kısmını Üniversitemiz banka hesap numaralarına havale/EFT ile peşin olarak ödeyebilirsiniz. Kalan kısmını ise Üniversitemiz Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'nden taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.

Üniversitemizde öğrenim ücreti ödemeleri her sene ilan edilen tarihlerde yıllık olarak yapılmaktadır, dönemlik öğrenim ücreti ödeme uygulamamız yoktur.

Öğrenim ücretinizi, Üniversitemizin Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'nden isterseniz tek bir kredi kartı ile isterseniz de birden fazla kart ile yapabilirsiniz.

Öğrenim ücretinizi, "Bonus", "Paraf", "Maksimum" ve "World" özellikli kredi kartları ile 10 taksite kadar taksitlendirerek, diğer kartlar ile tek çekim şeklinde ödeyebilirsiniz.

Taksitli ödemelerde vade farkı alınmamaktadır.

Üniversitemizde mail order uygulaması yoktur. Öğrenim ücreti ödemenizi Üniversitemizin Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'nden online olarak yapabilirsiniz.

Üniversitemizde çek veya senet ile öğrenim ücreti ödemesi yapılamamaktadır.

Öğrenim ücretleri, yıllık TEFE-TÜFE oranları ile fiyat ve maliyet artışları dikkate alınarak, her yıl Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenmektedir. 

İlan edilen ücretler sadece eğitim-öğretim masraflarını kapsamaktadır. Konaklama, beslenme, ulaşım, kitap, yaz öğretimi, yurt dışında eğitim ve benzeri giderler yıllık öğrenim ücreti dışındadır.

Halkalı Kampüsü
Adres / Posta Kodu: 
Halkalı Cad. No: 281 Halkalı Küçükçekmece / İSTANBUL 34303
IZU_Cozum_Merkezi_WhatsApp

444 97 98
bilgi@izu.edu.tr