izulogo

Kayıt Yenileme

duyuruicon 2020 - 2021 Akademik Yılı Kayıt Yenileme Duyurusu


Öğrencilerin, her yıl Üniversite tarafından ilan edilen tarihlerde öğrenim ücretini ödemeleri ve her yarıyıl akademik takvimde belirtilen Ders Kayıtları/Danışman Onayları haftasında Kampüs Bilgi Sistemi'nden ders seçimi yapmaları ve danışmanlarına onaylatmaları gerekmektedir. Tam burslu öğrencilerin kayıt yenileme işlemi için sadece ders seçimini yapmaları ve danışmanlarına onaylatmaları yeterlidir.

Akademik takvimde belirtilen Ders Kayıtları / Danışman Onayları haftasında ders seçimi yapmayan veya ders seçimini danışmanına onaylatmayan öğrenciler, o yarıyıl derslere/sınavlara giremez ve öğrencilik haklarından yararlanamaz. (Öğrenci belgesi, İndirimli Ulaşım Kartı, Askerlik Tecil İşlemleri, İZÜ Bursu, KYK Burs veya kredisi, Yabancı Uyruklu öğrenciler için oturma izni vb.) Bu öğrenciler "Pasif Öğrenci" olarak adlandırılır; Kayıt yenilenmeyen yarıyıl/lar, öğrencinin azami öğretim süresine dahil edilir.

Uzatmalı öğrencilerinin  ise ders seçimini yaptıktan ve danışman onayından sonra ücretlerinin yatırılması ile ders alma işlemleri  tamamlanır.

Kayıt yenileme işlemlerinin tümünden öğrenci sorumludur.

Öğrenim Ücretinin Ödenmesi

Üniversiteye ödemeniz gereken öğrenim ücretinin tutarını Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'ne "T.C. Kimlik Numaranız" ve"Soyadınız"  ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Öğrenim ücreti ödeme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız > > >

Uzatmalı (4+) öğrenciler ile Yaz Okuluna devam eden yabancı dil hazırlık programı öğrencilerinin öğrenim ücreti ödemelerini; akademik takvimde belirtilen Ders Kayıtları/Danışman Onayları haftasında ders seçim işleminden sonra yapabilecektir. 

Uzatmalı (4+) öğrencilerin  ödemesi gereken ücretler; seçilen derslerin AKTS ücretleri üzerinden hesaplanacaktır.