izulogo

UÖS Sınav Sonuçları

UÖS (Uluslararası Öğrenci Sınavı) sonuç görme ve doğrulama ekranına hoş geldiniz. UÖS üniversitemizin lisans programlarına başvuran uluslararası öğrenci adaylarına kabul edilme ve öğrenim bursu kazanma şansı sağlayan sınavıdır. Bu sınav İstanbul Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüsünde önceden açıklanan belirli tarihlerde yapılır. Adaylar zorunlu ve seçmeli kısım olmak üzere iki oturumda sınava tabi tutulurlar. Zorunlu kısım 40 Genel Yetenek, 30 Temel Matematik ve 20 Genel Kültür olmak üzere 90 sorudan oluşur. Seçmeli kısım 20 İleri Matematik, 20 Tarih ve 20 İslami ilimler olmak üzere 60 sorudan oluşur. Adaylara ikinci oturumda seçmeli kısım için verilen süre 30 dakikadır. Bu kısımda adayların tercih ettikleri akademik bölüme göre ilgili testi çözmeleri beklenir.

Sonuç belgelerinde bulunan puan türleri adayın yanıtladığı test sorularının alanına göre ayrım gösterir.

Puan 1: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi bölümleri, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Hukuk, Psikoloji bölümleri ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği hariç olmak üzere Eğitim Fakültesi bölümleri için geçerlidir. Bu bölümlerde okumak için başvuru yapan adayların bu türdeki puanı dikkate alınır. Bu puan türünün hesaplama yöntemi şöyledir: 10 temel puan + adayın zorunlu kısımda doğru cevapladığı soru sayısı.

Puan 2: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bölümleri, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümleri için geçerlidir. Bu bölümlerde okumak için başvuru yapan adayların bu türdeki puanı dikkate alınır. Bu puan türünün hesaplama yöntemi şöyledir: (Puan 1 x 0,7) + (İleri Matematik testi doğru cevap sayısı x 1,5)

Puan 3: Sosyoloji, Tarih ve Siyaset Bilimi bölümleri için geçerlidir. Bu bölümlerde okumak için başvuru yapan adayların bu türdeki puanı dikkate alınır. Bu puan türünün hesaplama yöntemi şöyledir: (Puan 1 x 0,7) + (Tarih testi x 1,5)

Puan 4: İslami İlimler Fakültesi bölümlerinde okumak için başvuru yapan adayların bu türdeki puanı dikkate alınır. Hesaplama Yöntemi: (Puan 1 x 0,7) + (İslami İlimler testi x 1,5)

Aday numarası sonuç belgesine yönlendirmeyen bir UÖS sonuç belgesi ile karşılaşırsanız belgeyi dikkate almayınız ve vakit kaybetmeden aşağıdaki e-posta adresini bilgilendiriniz.

E-posta: international@izu.edu.trUluslararası Aday Öğrenciler sınav sonuçlarını öğrenmek için Apply IZU'ya ait olan Aday Numaralarını yukarıdaki Aday No kısmına yazmaları gerekmektedir. 

Apply IZU sistemine giriş yaparken kullandığınız Giriş Kodu bu doğrulama için geçerli değildir.

Aday Numarasını Nasıl Öğrenebilirim? 

https://apply.izu.edu.tr/ adresinden üniversitemizde okumak için başvuru yaptığınızda sistem tarafından size bir Aday Numarası atanıyor. 

Alttaki resimden Apply IZU sisteminde ''Aday No'' nun yer aldığı kısmı görebilirsiniz.

UÖS - ADAY NO