izulogo

Ücretler ve Burslar

Ücretler ve Burslar

Üniversitemizin 2021-2022 Güz Dönemi lisansüstü öğrenim ücretleri;

Doktora ücreti: 50.000 TL

Tezli Yüksek Lisans ücreti: 27.000 TL / Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans: 50.000 TL

Tezsiz Yüksek Lisans ücreti: 22.000 TL / Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans: 45.000 TL

Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans: 18.000 TL

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Hesap Bilgileri

Hesap Numarası: İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

IBAN Numarası: TR08 0020 5000 0083 3555 8000 04

Swift Kodu: KTEFTRIS

Ödeme yaparken açıklama kısmına "Ad-Soyad, Passport No, Lisansüstü Öğrenim Ücreti" yazmayı unutmayınız.

İZÜ Uluslararası Ofis olarak yoğunluktan dolayı sıkıntı yaşamamanız için erken kayıt olmanızı tavsiye ederiz.


BURSLAR

Komisyonumuzun farklı burs oranlardaki başvurular için göz önüne aldığı farklı kriterler vardır. Özellikle yüksek oranlardaki eğitim bursu için başvuran adayların sağlaması gereken koşulları görmek için tıklayınız.


İNDİRİMLER

Üniversitemiz lisansüstü programlarına(Psikoloji Doktora Programı, İslam İktisadı ve Hukuku (Arapça) Doktora Programı ile İslam İktisadı ve Hukuku (Arapça) Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programları hariç) başvuran ve kayıt yaptıran tüm öğrencilere ödemeleri gereken öğrenim ücreti üzerinden %15 oranında indirim yapılmaktadır. 

Kardeş / Eş İndirimi

Üniversitemizde aynı düzey diploma programlarında öğrenim görmekte olan her bir kardeşe ve eşe ödemeleri gereken öğrenim ücreti üzerinden %10 oranında indirim yapılır. Bu indirim öğrencilerin aynı anda öğrenim gördüğü sürece geçerlidir.

Kardeş veya Eş indiriminin öğrenim ücretinize yansıtılabilmesi için; kayıt tarihlerinde ve öğrenim ücretini ödemeden önce, kardeş veya eş olduğunuzu kanıtlayan evraklarınızla birlikte Genel Sekreterlik Makamına hitaben dilekçe yazıp indirimin tanımlanmasını talep etmeniz gerekmektedir. Dilekçe yazı işlerine verilmelidir. Kardeş indirimi için her iki kardeşin de pasaport fotokopileri dilekçeye eklenmelidir. Eş indirimi için evli olduklarını gösteren belge/belgeleri (evlilik cüzdanı vb. ) dilekçeye eklemeleri gerekmektedir.

Not: Kayıt tarihlerinden sonra yapacağınız kardeş veya eş indirimi başvuruları bir sonraki akademik yıl için işleme alınır.