izulogo

Öğrenim Hareketliliği

studies


Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği, üniversitemizde kayıtlı öğrencilerin, öğreniminin bir bölümünü kurumlararası anlaşma ile ortak olunan Erasmus+ Ortak Ülkelerdeki yükseköğretim kurumunda gerçekleştirmesine olanak sağlar. 
  

Uygun Kurum/Kuruluşlar

Uluslararası Kredi Hareketliliği kapsamında gerçekleşen hareketlilikler Avrupa Birliği projeleri çerçevesinde gerçekleşir. Bu nedenle hareketlilik gerçekleştirmek için aşağıda verilen şartlar sağlanmalıdır.

  • Koordinatör kuruluşun (İZÜ) hazırladığı projenin kabul edilmesi,
  • Öğrenim hareketliliği gerçekleştirilecek kurumun bir Erasmus+ Ortak Ülkelerde yer alan bir Yükseköğretim Kurumu olması,

ve

  • Yükseköğretim kurumu ile üniversitemiz arasında, öğrenim görülecek alanda kurumlararası anlaşma yapılmış olması.
 
 
   

Erasmus+ Ortak Ülkelerdeki Anlaşmalı Üniversiteler

middleeast university

Üniversite, nitelikli fakülte üyeleri ve idari personelin sağlanması da dahil olmak üzere tüm lisans ve akreditasyon şartlarını tamamladıktan sonra 30 Haziran 2005 tarihinde "Orta Doğu Üniversitesi" adıyla ilk aşamasını başlattı ve çalışma planları geliştirdi.

Adres : Queen Alia Airport Street, Amman, Jordan
Telefon : +962 6 4790222
Web : http://meu.edu.jo/


inceif

INCEIF, Bank Negara Malaysia (Malezya Merkez Bankası) tarafından 2005 yılında küresel İslami finans sektörü için insan sermayesi geliştirmek üzere kuruldu. Yaygın olarak INCEIF - İslami Finans Küresel Üniversitesi, İslam finansına adanmış dünyadaki tek üniversitedir. INCEIF, Malezya'nın iç ve uluslararası finans topluluğu için İslami finans eğitimini teşvik etme girişiminin bir parçasıdır.

Adres : Lorong Universiti A, Kuala Lumpur, 59100, Malaysia
Telefon : +603 7651 4000 
Web : https://www.inceif.org/


ez zitouna university

Ez-Zitouna Üniversitesi, Montfleury, Tunus'ta. İlk olarak 737 yılında kuruldu ve daha sonra 1956 yılında modernize edildi. Tunus Yüksek İlahiyat Enstitüsü ve İslam Medeniyeti Yüksek Enstitüsü ve Kairouan'da bir araştırma kurumu olan İslami Çalışmalar Merkezi'nden oluşuyor.

Adres : 21, rue Sidi Aboulkacem El-JeliziPlace du Leader, 1008 Tunis - Tunisie
Telefon : (216) 71 575 514
Web : http://www.uz.rnu.tn/fr/


ibn zohr

Üniversite, Bilim ve Teknoloji, Hukuk ve Ekonomi, Mektup ve İnsan Bilimleri gibi önemli disiplinlerde ders vermektedir. Dokuz fakültesi ve altı okulu var. 163 ders LMD Yüksek Öğretim Mimarlık - Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora göre yapılandırılmıştır.

Adres : BP 32/S, Riad Salam, CP 80000, Agadir, Maroc
Telefon : +212 528 22 71 25
Web : http://www.uiz.ac.ma/


Asgari ve Azami Süreler

Avrupa Komisyonu tarafından öğrenci öğrenim hareketliliği için faaliyet süresi, en az 3 ay ve en fazla 12 ay olarak belirlenmiştir. Ancak, üniversitemizde Erasmus+ öğrenim hareketliliğinden, daha çok katılımcının yararlanabilmesi için, hibelendirilecek faaliyet süresi 1 akademik semester olarak sınırlandırılmıştır.

Faaliyet süresinin kesintisiz gerçekleştirilmesi gerekir. 

Öğrenci öğrenim hareketliliğinde, katılım sertifikasında yararlanıcının 3 aydan az süre ile faaliyet gerçekleştirdiğinin görüldüğü durumlarda, faaliyet geçersiz kabul edilir ve yararlanıcıya herhangi bir hibe ödemesi yapılmaz.

Katılım sertifikasında 3 aydan az faaliyet gerçekleştirdiği tespit edilen öğrenci aldığı tüm hibeyi iade etmek zorundadır.