Yusuf Kaplan'la Beyin Fırtınası Devam Ediyor!


Üniversite Ortak Seçmeli Dersler Koordinatörlüğü bünyesinde verilen "Üniversiteyi Anlamak ve Eleştirel Düşünme" ve "Dünya Medeniyetleri ve Küreselleşme" dersleri kapsamında her Çarşamba öğrencilerle buluşan ünlü mütefekkir Dr. Yusuf KAPLAN, öğrencilerin eleştirilme endişesi olmadan fikirlerini rahatlıkla ifade ettikleri zemin içerisinde adeta Beyin Fırtınası gerçekleştirmektedir.


002

Medeniyetimize ve öz değerlerimize sahip çıkacak öncü kuşaklar yetiştirme gayesiyle hareket eden Dr. Yusuf KAPLAN, üniversitemizdeki 32 farklı bölümden 400 civarında öğrenciye konferans tadında dersler anlatmaktadır. 

Öğrencileri sıradanlaşmış eğitim sisteminin dar kalıplarından uzak tutarak, onlara okuma alışkanlığı kazandırmak, fikir üretmelerini sağlamak, iş hayatlarında ve sosyal hayatta dinamik bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için hayatın içinden örneklerle derslerini anlatan Dr. Yusuf KAPLAN'ın derslerine üniversite dışından da misafir olarak katılmak isteyen vatandaşlarımız yoğun talep oluşturmaktadır.


001