İş Bulamamanın Sorumlusu Kim?

Bunun sorumlusu ekonomik koşullar mı, şirketler mi, kötü İK’cılar mı, bizi işe almayan yöneticiler mi yoksa bizim yaptıklarımız mı? is bulamamanin G.Bu saydığım şartların hepsi herkes için var zaten biz kendi yaptıklarımıza odaklanalım.

Şimdi size kendi tecrübelerimi anlatacağım, ben hayatımı bu işe adadım 20-22 yıldır bu işi yapıyorum. Herhalde Türkiye'de en çok mülakat yapan kişi olabilirim. Sağda solda mülakat yaptığım insanlarla karşılaşıyorum "Bahattin Bey siz beni işe almamıştınız." diyen insanlar oluyor. Dolayısıyla çok tecrübem var birçok farklı şirkette çalıştım. Bir organizasyonda çok uzun süre bulundum. O organizasyonda terfi eden başarılı olan üst yönetime getirilen insanların neden geldiklerini; gelemeyenlerin neden gelemediklerini az çok anlamış durumdayım ve bunlardan da size bazı bilgiler tüyolar verebilirim.

Şükredecek çok şeyiniz var gençsiniz İstanbul’dasınız iyi bir üniversiteniz var anneniz babanız sizi okutuyor sizin de çok şey yapmanız lazım borcunuz var aslında çok özenmeniz gerek. Yapılacak çok şey var ümitsizliğe kapılacak hiç bir şey yok yeter ki siz asılın çabalayın eminim çok şey yapacaksınız. Yani ben sizinle burada 2018 yılında bir aradayız 2028 yılında tekrar bir araya gelirsek eminim ki içinizden birçok başarılı yönetici çıkacaktır. Asıl önemli olan bunun hepimizin yapabilmesi, hedefleriniz varsa eğer yapabilirsiniz.