01- ONLINE EĞİTİM - (CIArb) Akreditasyonlu Milletlerarası Tahkim Sertifika Programı - Temel Seviye
Kimler Katılabilir

Hukuk Fakültesi mezunları, Hukuk Fakültesi dışında herhangi bir lisans programından mezun olduktan sonra çalıştıkları iş yerinde sözleşme görüşmelerinden, hazırlanmasından veya her türlü uyuşmazlıkların çözümünden sorumlu kişiler katılabilir.


Eğitim Süresi

12 saat ve 1 ay ödev hazırlama süresi


Son Başvuru TarihiEğitim Gün ve Saatleri

24-25 Nisan 2021 / 11:00-18:00

*Bu Eğitim "Senkron Uzaktan Eğitim" yöntemiyle verilmektedir. 

*Senkron Uzaktan Eğitimlerimiz MICROSOFT TEAMS programı üzerinden yapılmaktadır. 

*Katılımcılarımızın bu eğitime katılabilmeleri için MICROSOFT (hotmail, outlook vs.) hesapları olmalı ve bilgisayarlarında MICROSOFT TEAMS programı yüklü olmalıdır.

*Program bilgisayarınızda mevcut değil ise aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz:
https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-teams/download-app


Eğitim Ücreti

750 ₺


Eğitimin Amacı

Chartered Institue of Arbitarors (CIArb) “Tahkim Hakemleri Birliği” ulusal ve uluslararası uyuşmazlıkların alternatif çözüm yolları alanında ki akademisyen ve pratisyenleri bir çatı altına getiren dünyanın lider profesyonel üyelik organizasyondur. Merkezi İngiltere’de bulunan kuruluşun, 37 ülkede şubesi bulunmaktadır. Dünya çapında 120 ülkeden 13.000’den fazla profesyonel üyeye sahiptir. 

Kar amacı gütmeyen organizasyonun amacı ulusal ve uluslararası uyuşmazlıkların özel çözüm yollarını desteklemek, geliştirmek ve global promosyonunu yapmaktır. CIArb bu alanda faaliyet gösteren akademisyen ve pratisyenlere uyuşmazlıkların hızlı ve ekonomik bir şekilde çözüme kavuşması eğitim ve öğretim sağlar. Nitekim üye bünyesinde barındırdığı çok değerli Akademisyen, Tahkim Hakemi, Avukat, Arabulucu, Bilirkişilerle uygulamaya yön veren dünyaca ünlü bir merkez haline gelmiştir.

CIArb’a üye olabilmek için ulusal ve uluslararası tahkim konusunda belli bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun ilk adımı olarak CIArb’ın sağladığı veya akredite ettiği “Milletlerarası Tahkim’e Giriş” sertifa programını tamamlamanız gerekmektedir. 

Istanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Milletlerarası Tahkim Sertifika programı CIArb’tan bu akreditasyonu alan Türkiye’deki ilk ve tek eğitim programıdır.

Eğitimin amacı, Milletlerarası Tahkimin Genel Prensiplerini hem akademik hem de profesyonel olarak değerlendirmek, katılımcıların uluslararası tahkim konularında analiz ve yorum yapabilme yeterliliği artırmak.Eğitim Yeri :

Senkron Uzaktan Eğitim


Eğitim İçeriği :

Uluslararası nitelikli ticari ve yatırım uyuşmazlıklarının tahkim yoluyla çözümü konusunu İngiliz, Fransız ve İsviçre Tahkim Kanunları ile LCIA, ICC ve SCIA Tahkim kuralları ışığında mukayeseli olarak değerlendirilecektir. Ayrıca UNCITRAL ve ICSID Tahkiminin temel ilke ve prensipleri incelenecektir. Uluslararası Tahkim ile çözülen uyuşmazlıklara ilişkin yargılamalarda tahkim heyetlerin verdiği kararlar ele alınacak ve bu kararların özellikle Türkiye ve Türk Şirketleri hakkında ifade ettiği anlam ortaya konmaya çalışılacaktır.


Eğitmen :

Dr. Öğr. Üyesi Fatih SERBEST


Sertifika / Katılım Belgesi :

Programda başarılı olan katılımcılar İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.


Devam Zorunluluğu :

Tüm online derslere katılmak ve eğitim programı sonunda verilecek tahkim makalesi ödevini danışman hocamızın yönlendirmeleri ışığında 1 aylık süre içinde teslim etmek.


Gerekli Belgeler :

T.C. Kimlik Fotokopisi (Ön Yüzü)


İletişim Bilgileri :

0 212 692 97 82
0 212 692 97 94
0 212 692 89 47


Notlar :
*İZÜ mensup, mezun ve öğrencilerine kontenjan dahilinde indirim imkanı sağlanmaktadır. 

*Bu Eğitim "Senkron Uzaktan Eğitim" yöntemiyle verilmektedir. 

*Senkron Uzaktan Eğitimlerimiz MICROSOFT TEAMS programı üzerinden yapılmaktadır. 

*Katılımcılarımızın bu eğitime katılabilmeleri için MICROSOFT (hotmail, outlook vs.) hesapları olmalı ve bilgisayarlarında MICROSOFT TEAMS programı yüklü olmalıdır.

*Program bilgisayarınızda mevcut değil ise aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz:
https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-teams/download-app

*MICROSOFT TEAMS üzerinden İZÜSEM Senkron Uzaktan Eğitimine erişmek ve/veya kullanmak için gerekli tüm bilgisayar donanımının ve internet iletişim donanımlarının temin ve bakımını sağlamak KATILIMCI'nın sorumluluğundadır.

*Web sitemizde bulunan tüm online eğitimler, fotoğraf, video ve yazılar üzerindeki haklar; 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu, 554 sayılı endüstriyel tasarımların korunması hakkında kanun hükmünde kararname, 556 sayılı markaların korunması hakkında kanun hükmünde kararname, hükümleri uyarınca korunmaktadır. İZÜSEM  web sayfasında duyurulan ve açılan tüm online eğitimlerin digital kayıt ve derslerde kullanılan materyallerinin tamamı veya bir bölümü İZÜSEM'den izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar ve online eğitim alan tüm katılımcılar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

*Yetkili devlet kurumlarınca Covid-19 pandemisi dolayısıyla  sokağa çıkma yasağı vb tedbirlerin ilan edilmesi durumunda duyuruda olan program takvimlerinde değişikliğe gidilebilecektir.

*İZÜSEM, programların duyuru ve uygulama aşamalarında gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

*İlgili programın kontenjanı sınırlı olduğundan, İZÜSEM tarafından kesin kayıt hakkı tanınan ve eğitim programı ödemesini gerçekleştiren katılımcılardan; ilgili programın başlama tarihinden 2 hafta öncesine kadar İZÜSEM'e programa katılamayacağına dair yazılı başvuruda bulunanlar hariç, katılımcının programa katılıp katılmamasına bakılmaksızın herhangi bir geri ücret ödemesi yapılmayacaktır.

*Hafta içi - Hafta sonu eğitim grupları kesin kayıt döneminde katılımcı sayısına göre belirlenecektir.Ön Kayıt İçin Tıklayınız