izulogo

Kariyer Merkezi Müdürlüğü

HAKKIMIZDA

 

İZÜ Kariyer Merkezi öğrencilerimizin üniversiteye giriş yaptıkları ilk yıldan itibaren kariyer bilinci oluşturarak; öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini geliştirmek ve kariyer planlarını yapma konusunda rehberlik etmek amacıyla kurulmuştur. Bu kapsamda bir taraftan özgeçmiş yazma atölyeleri ve mülakat simülasyonları gibi kariyer etkinlikleri yapılırken diğer taraftan da İZÜ online kariyer portalı üzerinden iş ve staj ilanları öğrenci ve mezunlarımız ile paylaşılmaktadır. Mezun kahvaltıları ve Mezun İstihdam Raporlarının hazırlanması suretiyle de mezunlarımız ile olan bağlarımız sürdürülmeye çalışılmaktadır. Ayrıca kariyer planlama dersi ile de öğrencilerimize kariyer planlarını yapma konusunda destek olunmaktadır. Vizyonumuz; ülkemizde ve dünyada istihdam edilebilirliği yüksek donanımlı mezun adayları yetiştirmek ve mezunlarımız ile bağlarımızı sürdürmek.

 


Erbay AYDIN
 | Kariyer Merkezi Müdürü

Telefon: 0 (212) 692 88 45
Faks: 0 (212) 693 82 29
E-posta: erbay.aydin@izu.edu.tr


Selman SOYDOĞAN | Kariyer Merkezi Uzmanı

Telefon: 0 (212) 692 88 08 
Faks: 0 (212) 693 82 29
E-posta: selman.soydogan@izu.edu.tr


Esra KAVAK | Kariyer Merkezi Uzmanı

Telefon: 0 (212) 692 96 20
Faks: 0 (212) 693 82 29
E-posta: esra.kavak@izu.edu.tr

GÖREVLERİMİZ/ FAALİYETLERİMİZ

Sektörünü Tanı Etkinlikleri: Sektörünü Kampüste Tanı ve Teknik Geziler başlığı altında iki grupta toplanabilecek olan bu etkinlikler ile öğrencilerimizin sektöründe lider kurum ve iş adamları ile tanıştırılarak; tecrübe aktarımı yapılması amaçlanmaktadır.

 

Kişisel Gelişim Etkinlikleri: Kişisel Gelişim Seminerleri ve Sertifika Programları şeklinde iki ayrı koldan yürütülen çalışmalar ile öğrenci ve mezunlarımızın daha donanımlı olmaları hedeflenmektedir.

 

Duyurular: Full-time ve part-time iş ilanları ile staj ilanlarının öğrenci ve mezunlara sosyal medya, SMS ve diğer kanallar üzerinden duyurulması sağlanmaktadır. İş ve Staj Arama Motoru, Kariyer Merkezi web sitesi aracılığı ile öğrenci ve mezunların kullanımına sunulmaktadır.

 

Kariyer Fuarları: Organize Ettiğimiz Kariyer Fuarları ve Ziyaret Ettiğimiz Kariyer Fuarları şeklinde planlanarak; öğrenci ve mezunlarımızın katılımı sağlanmaktadır. Böylece öğrenci ve mezunlarımızın şirketler ile tanışmaları ve İK yetkilileri ile yüz yüze görüştürülmesi için platform oluşturulması hedeflenmektedir.

 

Mezun-Şirket Buluşmaları: Kampüse davet edilen şirket ve kurumları öncelikle iş arayan ya da değiştirmek isteyen mezunlar ile buluşturulması için zemin oluşturulmaktadır.

 

CV Yazım Atölyeleri: Sektörde lider şirketlerin İK’cıları üniversiteye davet edilerek; CV yazım atölyeleri düzenlenerek öğrencilerimizin iş hayatına hazırlanmaları amaçlanmıştır.

 

Mülakat Simülasyonları: Sektörde lider şirketlerin İK’cıları üniversiteye davet edilerek; öğrencilerimizin gerçeğini aratmayacak şeklide bir mülakat deneyimi yaşaması sağlanmaktadır.

 

Kamuda Kariyer Çalışması: “Bakanlık-Bölüm-Pozisyon-Girilecek Sınav” dosyası ile “Üst Kurul ve Kuruluş-Bölüm-Pozisyon-Girilecek Sınav” dosyaları öğrenci ve mezunlar ile paylaşılmıştır. Böylece kamuda çalışmak isteyen öğrencilerimizin daha net kariyer planlaması yapması için destek olunmak istenmiştir.

 

Kariyer Danışmanlığı: Öğrencilerin CV’leri düzeltilerek, öğrenci görüşmeleri yapılmış ve bazı öğrencilere İlgi Yetenek Envanteri uygulanmıştır.

 

Kariyer İnfografiği:Hazırlıktan mezuniyete kadar öğrencilerimizin kariyer planlaması anlamında takip etmeleri gereken temel adımlar bir infografik şeklinde görsel olarak anlatılmıştır.

 

CV Portalı: İş ve staj ilanları ile öğrencilerimizin CV’lerinin buluşturulduğu canlı ve online bir kariyer hizmetidir. Portal sayesinde öğrencilerimiz istedikleri iş ve staj ilanlarına başvuru yapabileceklerdir. Öğrenci CV’leri filtre yapılarak ilgili firmalara iletilebileceği gibi öğrencilere de toplu SMS gönderilebilecektir.

 

Kariyer Portalı: Cumhurbaşkanlığı Kariyer Ofisi tarafından oluşturulan yetenekkapisi.org’daki iş ve staj ilanları ile etkinliklerin öğrenci ve mezunlarımıza duyurulmasının yönetilmesi.

 

Kariyer Portalı: kariyerkapisi.tcbiko.gov.tr’deki staj taleplerinin takibi ve onaylanma süreçlerinin yürütülmesi.  

 

Kariyer Planlama Dersi: Cumhurbaşkanlığı Kariyer Ofisi tavsiyesi doğrultusunda üniversite öğrencilerimize yönelik seçmeli Kariyer Planlama Dersi açılmıştır. Ders kapsamında özellikle sektör deneyimi olan iş insanlarının öğrencilerimiz ile buluşturulması amaçlanmıştır.