izulogo

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

HAKKIMIZDA

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, üniversitemizdeki öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve çalışanlarımıza bilgi teknolojileri hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır. Bu maksatla üniversitemiz yerleşkesindeki tüm bilişim alt yapı, yazılım, iletişim, internet erişim hizmetlerini sunmaktadır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, modern eğitim vermek ve bilimsel araştırmalar yapmak için en son teknolojileri takip ederek bilgi teknolojilerinin nimetlerinden en üst düzeyde faydalanmayı amaçlamıştır. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bu çerçevede bilgi teknoloji stratejilerini oluşturur ve projeler geliştir.

BİLGİ İŞLEM YARDIM MASASI

Bilgisayar ve uygulamalarla ilgili teknik destek talepleriniz için lütfen Yardım Masası (yardim@izu.edu.tr) ile irtibata geçiniz.

Telefon: 0 (212) 692 88 88
E-posta: yardim@izu.edu.tr

EKİBİMİZ

Umut DÜNDAR, Müdür

Telefon: 444 97 98
Faks: 0 (212) 693 8229 
E-posta: bidb@izu.edu.tr (Kurum içi destek talepleriniz için yardim@izu.edu.tr)

Ömer Faruk GÜLAY, Şef

Telefon: 0 (212) 692 96 26
Faks: 0 (212) 693 8229 
E-posta: bidb@izu.edu.tr (Kurum içi destek talepleriniz için yardim@izu.edu.tr)

HİZMETLERİMİZ 

 

Sistem Yönetimi: Üniversitemizde var olan tüm sunucuların, işletim sistemlerinin, ağ yapısının bakım, işletim ve yönetimini sağlamak, e-posta hizmetleri, internet erişim hizmetleri gibi hizmetlerin kesintisiz verilmesini sağlamak.

İletişim / Network hizmetleri: Üniversitemizin iletişim altyapısını (elektronik ağ yapısını) oluşturup, işletmek ve yönetmek, sorunları gidermek. Yeni projeler için alt yapısını hazırlamak.

WEB hizmetleri: Üniversitemiz bünyesinde, başta web sitelerimiz olmak üzere ihtiyaç duyulan bazı web tabanlı yazılım ve tasarımlarını geliştirmek ve bakımını sağlamaktır.

Eğitim Teknolojileri hizmetleri: Üniversitemizde öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunulan eğitim Teknolojilerinin bakımı, yönetimi ve geliştirilmesini sağlamak.

Sistem Destek hizmetleri: Üniversitemiz bünyesinde kullanılmakta olan tüm bilgisayar ve çevre birimlerine kendi elemanlarıyla destek vermektedir. Üniversitenin Akademik ve İdari Birimlerine bilgisayar yazılım ve kullanım desteği vermek, Yeni eklenen çevre ünitelerinin kurulmasını sağlamak.