İslam Ekonomisi ve Finansı Kongresi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarihsel ve kültürel olarak doğal mirasçısı olduğumuz İslam ekonomisi ve finansı alanlarında yapılan araştırmalara katkı sağlamak amacıyla merkezimiz bünyesinde ve ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği çerçevesinde her yıl Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC) düzenlemektedir. 
 
Global İslami finans piyasasının giderek büyümesi İslam Ekonomisi, İslami Finans, Katılım Bankacılığı ve İslami Sigortacılık gibi konulara olan ilgiyi daha da artırmaktadır. Merkezimizin ve konferansın temel gayesi İslam ekonomisi ve finansı konularında çalışan öğrenci, akademisyen, uygulayıcı ve araştırmacıların bilimsel çalışmalarının teşvik edilmesi ve ilgili literatürün geliştirilmesiyle öğrenciler, araştırmacılar ve bütün olarak toplumun İslam ekonomisi ve finansını daha iyi anlama ve yorumlamalarına katkıda bulunmaktır.
 
Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC) bu yıl 1-3 Eylül 2016 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi ve Durham Üniversitesi ile birlikte International Joint Conference on Islamic Economics and Finance (IJCIEF) adı altında İstanbul’da düzenlenecektir. Konferansımıza konuşmacı veya dinleyici olarak katılımınız çalışmalarımıza güç katacak ve bizi ziyadesiyle memnun edecektir. 

Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansları 

IV. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Kongresi (IIEFC) 2017

Küresel İslami finans piyasasının giderek büyümesi İslam Ekonomisi, İslami Finans, Katılım Bankacılığı ve İslami Sigortacılık gibi konulara olan ilgiyi daha da artırmaktadır. Merkezimizin temel gayelerinden biri de İslam ekonomisi ve finansı konularında yapılan bilimsel çalışmaları öğrenciler, araştırmacılar ve uygulayıcılar ile paylaşılacağı platform oluşturmaktır. Bu amaca ulaşmanın en önemli yollarından biri de bütün bu paydaşları bir araya getirmek ve bilgi paylaşımı sağlamaktır. Bu vesile ile üniversitemizin bünyesinde bulunan Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM / IRCIEF), 2014 yılından bu yana ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği çerçevesinde her yıl Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Kongresi (IIEFC) düzenlemektedir.

IV. Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Kongresi (IIEFC), merkezimizin ev sahipliğinde İstanbul Üniversitesi; Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM); Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve SESRIC (İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi) işbirliğinde 15-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

KONGRE TARİHİ VE YERİ

IV. Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Kongresi (IIEFC) 15-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında üniversitemizin Halkalı Merkez kampüsünde Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM/IRCIEF) binasında gerçekleştirilecektir.

PROGRAM DETAYI

Programı PDF olarak indirmek için lütfen tıklayınız.