İslam Ekonomisi ve Finansı Kongresi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarihsel ve kültürel olarak doğal mirasçısı olduğumuz İslam ekonomisi ve finansı alanlarında yapılan araştırmalara katkı sağlamak amacıyla merkezimiz bünyesinde ve ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği çerçevesinde her yıl Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC) düzenlemektedir. 
 
Global İslami finans piyasasının giderek büyümesi İslam Ekonomisi, İslami Finans, Katılım Bankacılığı ve İslami Sigortacılık gibi konulara olan ilgiyi daha da artırmaktadır. Merkezimizin ve konferansın temel gayesi İslam ekonomisi ve finansı konularında çalışan öğrenci, akademisyen, uygulayıcı ve araştırmacıların bilimsel çalışmalarının teşvik edilmesi ve ilgili literatürün geliştirilmesiyle öğrenciler, araştırmacılar ve bütün olarak toplumun İslam ekonomisi ve finansını daha iyi anlama ve yorumlamalarına katkıda bulunmaktır.
 
Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC) bu yıl 1-3 Eylül 2016 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi ve Durham Üniversitesi ile birlikte International Joint Conference on Islamic Economics and Finance (IJCIEF) adı altında İstanbul’da düzenlenecektir. Konferansımıza konuşmacı veya dinleyici olarak katılımınız çalışmalarımıza güç katacak ve bizi ziyadesiyle memnun edecektir. 

Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansları 

II. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC) 2015

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi II. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC), bu yıl 11-13 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul’da İZU Halkalı Merkez Kampüsünde düzenlenecektir. Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Dünya Bankası Küresel İslami Finans Geliştirme Merkezi, İslam Ülkeleri İstatistik Ekonomik Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) ve Borsa İstanbul’un desteğiyle gerçekleştirilecek olan konferans ile İslam ekonomisi ve finansı alanında çalışan akademisyen, uygulayıcı ve araştırmacıların bilimsel çalışmalarının teşvik edilmesi ve ilgili literatürün geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 
 

Önemli Tarihler

Tebliğ özeti teslim tarihi: 30 Temmuz 2015 
Kabul edilen tebliğ özetlerin ilanı: 07 Ağustos 2015
Tam metinlerin gönderim son tarihi: 1 Eylül 2015
Kayıt: 1 Eylül 2015

Konferansa katılım ücretlidir. 

Kayıt ücretleri 

Öğrenci: 150 TL
Dinleyici: 250 TL
 

Konferans Dili 

Konferansta Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere 3 dilde sunum yapmak mümkündür. Tüm bildirilerin tam metinlerinde İngilizce özet yer almalıdır. 
 

En İyi Bildiri Ödülleri 

Konferansta sunulan bildirilerden bilim ve danışma kurulu tarafından seçilecek birinci, ikinci ve üçüncülüğe layık görülen bildiri sahiplerine ödül verilecektir. Kurul kriterlerine göre yapılacak değerlendirme sonucunda verilecek birincilik ödülü 1000 TL, ikincilik ödülü 750 TL ve üçüncülük ödülü ise 500 TL’dir. 

Yürütme Kurulu 

Mehmet BULUT - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Mustafa ÇAKIR - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Turgay GEÇER - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Merve Büşra ALTUNDERE - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

Sekretarya 

Eren YILDIRIM - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Murat İŞIKER - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Cemil Faruk DURMAZ - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi