İslam Ekonomisi ve Finansı Kongresi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarihsel ve kültürel olarak doğal mirasçısı olduğumuz İslam ekonomisi ve finansı alanlarında yapılan araştırmalara katkı sağlamak amacıyla merkezimiz bünyesinde ve ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği çerçevesinde her yıl Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC) düzenlemektedir. 
 
Global İslami finans piyasasının giderek büyümesi İslam Ekonomisi, İslami Finans, Katılım Bankacılığı ve İslami Sigortacılık gibi konulara olan ilgiyi daha da artırmaktadır. Merkezimizin ve konferansın temel gayesi İslam ekonomisi ve finansı konularında çalışan öğrenci, akademisyen, uygulayıcı ve araştırmacıların bilimsel çalışmalarının teşvik edilmesi ve ilgili literatürün geliştirilmesiyle öğrenciler, araştırmacılar ve bütün olarak toplumun İslam ekonomisi ve finansını daha iyi anlama ve yorumlamalarına katkıda bulunmaktır.
 
Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC) bu yıl 1-3 Eylül 2016 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi ve Durham Üniversitesi ile birlikte International Joint Conference on Islamic Economics and Finance (IJCIEF) adı altında İstanbul’da düzenlenecektir. Konferansımıza konuşmacı veya dinleyici olarak katılımınız çalışmalarımıza güç katacak ve bizi ziyadesiyle memnun edecektir. 

Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansları