izulogo

Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programları ile Doktora Programlarına Başvuru ve Kayıt İşlemleri

Üniversitemiz Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinin Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına 2018-2019 Akademik yılı Güz yarıyılında öğrenci alımı yapılacaktır.

Eğitimler; İstanbul Avrupa yakasında Halkalı kampüsünde ve Fındıklı Yerleşkesinde, İstanbul Anadolu yakasında ise Altunizade yerleşkesinde yapılacaktır. Halkalı Kampüsü haricindeki yerleşkelerde yeterli sayıda öğrenci kayıt yaptırdığı taktirde dersler açılacaktır.

 
Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora Programlarının dersleri (bazı programlar hariç) hafta içi akşam saatlerinde ve hafta sonu (Cumartesi günü) yapıldığından çalışanlar için uygundur.
 
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki yerleşkelerinde ulaşımı kolay, kaliteli ve iddialı lisansüstü eğitimi vermektedir. Alanında uzman öğretim üyeleri tarafından verilen dersler lisansüstü öğrencilerine gerek özel sektörde gerekse kamuda daha iyi bir kariyer imkanı sunmaktadır. Tezli yüksek lisans ve doktora programlarımız öğrencilerimizi ulusal ve uluslararası kurumlarda başarılı bir akademik kariyere hazırlamaktadır. Öğrencilerin derslere katılım göstermesi, gerek ders döneminde gerek tez döneminde yeterli zaman ayırarak bilimsel çalışmalar ve araştırma yapması gerekmektedir. İZÜ 3000’e yaklaşan lisansüstü öğrenci sayısı ile yaklaşık %40 lisansüstü öğrenci oranına ulaşmış olup, Türkiye’nin alanında en iyi üniversitelerinden birisidir.
 
Lisansüstü programlarda lisans ve yüksek lisans not ortalaması ile ALES, YDS, YÖKDİL, TOEFL, GRE, GMAT puanlarına ve Üniversitemiz tarafından yapılan Bilim Değerlendirme Sınavı sonuçlarına göre kısmi ve tam burslar verilebilmektedir. Ayrıca kurumlar ile yapılan protokoller kapsamında kurum çalışanlarına ya da STK üyelerine belirli oranlarda indirimler sağlanmaktadır ve İZÜ bu kapsamda yeni işbirliklerine açıktır. Bunların yanı sıra lisansüstünde kayıtlı olan birinci derece yakınlar için de %10 oranında indirim yapılmaktadır.
 

Üniversitemiz lisansüstü programlarına (Psikoloji Doktora Programı hariç) başvuran ve kayıt yaptıran tüm öğrencilere ödemeleri gereken öğrenim ücreti üzerinden %20 oranında indirim yapılmaktadır. 

Üniversitemiz lisansüstü programlarına yapılacak başvurular resmi internet sayfamız üzerinden kabul edilmektedir. Üniversitemizin internet sayfası hariç, herhangi bir internet sayfası veya sosyal medya hesapları üzerinden başvuru kabul edilmemektedir.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Dersleri 24 Eylül 2018 Pazartesi günü itibariyle başlayacaktır.

                                                                    

Başvuru Tarihleri
02 Temmuz – 26 Ağustos 2018
Yabancı Dil Sınavı (Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Öğretim dili Arapça ve İngilizce olan Yüksek Lisans Programları ile Klinik Psikoloji ve Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programlarına başvuru yapan adaylar için)
(Yabancı Dil Sınavları İZÜ/Halkalı Kampüsünde Yapılacaktır)
 
3 Eylül 2018 Saat: 11.00
Bilim Sınavı (Tüm Programlar için) 
(Bilim Sınavları İZÜ/Halkalı Kampüsünde Yapılacaktır)
05 Eylül 2018 Saat: 11.00
Sonuçların İlanı (https://kampus.izu.edu.tr/OnlineBasvuruLogin) linkinden yapılacaktır.)
10 Eylül 2018 Saat: 16.30 
Kayıt Tarihleri
11 - 14 Eylül 2018

Başvuru Bilgileri 

Doktora; 2018 - 2019 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılından başlamak üzere normal öğrenim süresince (4 yıl veya 8 yarıyıl) 40.000 TL (KDV dahil) olup, 12 eşit taksitle tahsil edilir.

Tezli Yüksek Lisans; 2018 - 2019 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılından başlamak üzere normal öğrenim süresince (2 yıl veya 4 yarıyıl) 20.000 TL (KDV dahil) olup, 12 eşit taksitle tahsil edilir. (Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans; 40.000 TL'dir.) 

Tezsiz Yüksek Lisans; 2018 - 2019 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılından başlamak üzere normal öğrenim (1,5 yıl veya 3 yarıyıl) süresince 17.000 TL (KDV dahil) olup, 12 eşit taksitle tahsil edilir. (Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans 34.000 TL'dir.) (Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans; 14.000 TL'dir.)

Bilimsel hazırlık programı kapsamında ek olarak alınan her bir ders için; 1.750 TL (KDV dahil)'dir.

Doktora Programlarında özel öğrenci statüsünde alınan her bir ders için; 3.500 TL (KDV dahil)'dir.

Aynı şirket ve kuruluş çalışanlarının İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin aynı veya birbirinden farklı lisansüstü programlarına kabul edilmeleri durumunda uygulanacak indirim oranı söz konusu şirket veya kuruluş ile İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi arasında yapılacak sözleşme ile belirlenir.

ÖDEME YÖNTEMLERİ:

Öğrenim ücreti tutarınızı, Üniversitemiz Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'ne "T.C. Kimlik Numaranız" ve "Soyadınız" ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Öğrenim ücretinizi aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz;

Kredi Kartı ile Ödeme: Öğrenim ücretinizi Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'nden "Bonus", "Combo", "Maximum", "Paraf" ve"World" özellikli kredi kartları ile 12 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Kullandığınız tek kredi kartının limiti öğrenim ücretinin tamamını ödemek için yeterli değil ise kalan tutarlar için ödemenize değişik kredi kartlarıyla devam edebilirsiniz. Yukarıda sıralanan kredi kartları dışındaki kartlar için ödemeler tek çekim olarak yapılır. 

Bankadan Ödeme: Öğrenim ücretinizi "Kuveyt Türk Katılım Bankası", "Albaraka Türk Katılım Bankası" ve "Türkiye Halk Bankası"nın yurt içindeki tüm şubelerinden, bankanın otomatik tahsilat sistemi (OTS) ile 12 taksite kadar taksitlendirilerek ödeyebilirsiniz.

OTS ile  yapılacak taksitlendirmeler için banka tarafından "Gelir Belgesi" talep edilebilir. Ayrıca; Bankalar tarafından hesaba dayalı işlem yapılacak olup, bu işlemler nedeniyle herhangi bir ücret veya fark alınmaz.

Peşin Ödeme: Öğrenim ücreti ödemenizi peşin olarak, Üniversitemiz adına kayıtlı "Kuveyt Türk Katılım Bankası: TR08 0020 5000 0083 3555 8000 04" ve "Albarakatürk Katılım Bankası: TR78 0020 3000 0123 5513 0000 04" IBAN numaralı hesaplarından gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenim ücretinin tamamının peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanır. 

ÖNEMLİ: 

Havale veya EFT ile yapılacak ödemelerde, öğrencinin "T.C. Kimlik Numarası" ile "Adı" ve "Soyadı" bilgileri dekont açıklaması olarak yazılmalıdır.


Ödeme işleminizin hızlı ve güvenli sonuçlanabilmesi için ATM'lerden işlem yapmayınız.

Kardeş veya Eş Bursu'
nun öğrenim ücretinize yansıtılabilmesi için;kayıt tarihlerinde ve öğrenim ücretini ödemeden önce, kardeş veya eş olduğunuzu kanıtlayan evraklarınızı (vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdan fotokopisi) Üniversitemiz Mali İşler Müdürlüğü’ne elden teslim ediniz veya bu evrakları PDF formatında bilgi@izu.edu.tr adresine elektronik posta ile gönderiniz.

Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'ne tekrar giriniz ve ödemenizin gerçekleştiğinden emin olunuz. Öğrenim ücretinin tamamının tek çekim ya da taksitli olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemi gerçekleşemeyecektir.

Doktora; Başvuran adayların değerlendirmeleri 100 tam not üzerinden yapılır ve hesaplamada ALES'in %50'si, yüksek lisans mezuniyet notunun %20'si, bilim sınavının %20'si ve yabancı dil puanının %10'u esas alınır. 
 
Tezli Yüksek Lisans; Başvuran adayların değerlendirmeleri 100 tam not üzerinden yapılır ve hesaplamada ALES'in %50'si, mezuniyet notunun %25'i ve bilim sınavının %25'i esas alınır. Enstitü, yalnız ALES puanı ile de değerlendirme yaparak tezli yüksek lisans programlarına öğrenci kabul edebilir.
 
Tezsiz Yüksek Lisans; Başvuran adayların değerlendirmeleri 100 tam not üzerinden yapılır ve hesaplamada lisans mezuniyet notunun %50'si ve bilim sınavının %50'si esas alınır. Enstitü, yalnız lisans ağırlıklı genel not ortalaması ile de değerlendirme yaparak tezsiz yüksek lisans programlarına öğrenci kabul edebilir.
 
Başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi için adayların istenilen belgeleri son başvuru tarihi olan 26 Ağustos 2018 tarihine kadar Online Başvuru Sistemine yüklenmesi gerekmektedir.
 
NOT-1: Kabul edilen adaylar sonuçlarını https://kampus.izu.edu.tr/OnlineBasvuruLogin web adresinden öğrenebileceklerdir. İlan edilen süreler içinde kesin kaydını yaptırmayan adaylar haklarını kaybederler.
 
NOT-2: Farklı disiplinlerden gelen adayların eksikliklerini gidermek amacıyla bilimsel hazırlık programı uygulanabilir.
* Online Başvuru Sistemi'ndeki başvuru formunu doldurmuş olmak,

* Diploma veya Geçici Mezuniyet belgesi,

* Not döküm belgesi (Transkript-İmzalı) 

* ALES sonuç belgesi (Belgede doğrulama kodu mutlaka gözükmelidir.) (Doktora ve Tezli yüksek lisans programlarına başvuran adaylardan istenir.)

* Yabancı Dil Yeterlik Belgesi (Belgede doğrulama kodu mutalaka gözükmelidir) (Doktora Programları ile Öğretim dili Arapça ve İngilizce olan Yüksek Lisans Programları ile Klinik Psikoloji ve Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programlarına başvuru yapan adaylardan istenir.) 
Lisansüstü programlara başvuracak adayların son başvuru tarihi olan 26 Ağustos 2018 tarihine kadar Online Başvuru Sistemi' ndeki başvuru formunu doldurmaları ve başvuru için istenen belgeleri başvuru sistemine yüklemeleri gerekmektedir.
 
İletişim Bilgileri:
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Enstitü Sekreterliği / İSEFAM Binası EK-004
Halkalı Küçükçekmece / İSTANBUL 
Tel: 444 97 98 (pbx) Fax: 0 212 693 82 29

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Psikoloji mezunu olmak,

Sosyoloji, Sosyal Hizmet, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Özel Eğitim bölümleri ile Tıp Fakültesi, İlahiyat veya İslami İlimler Fakültelerinden gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (EA-puan türünden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Eğitim Fakültesi mezunu veya Pedagojik Formasyon sertifikasına sahip olmak,  (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Marmara Üniversitesi ile İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Yönetimi Ortak Yüksek Lisans Programı düzenlemektedir. Bu programın dersleri Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsü'nde verilmektedir.

İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi veya Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) mezunu olmak, (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (SÖZ-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den (İngilizce) en az 80 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavından bu puan muadili bir puan veya İZÜ'nün yapacağı İngilizce Dil Yeterlik Sınavından en az 80 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Lisans mezunu olmak,

ALES'ten (EA-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den (İngilizce) en az 70 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavından bu puan muadili bir puan veya İZÜ'nün yapacağı İngilizce Dil Yeterlik Sınavından en az 70 puan almak.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

2018-2019 eğitim öğretim yılı Güz yarıyılı Geç Başvurularında öğrenci alımı yapılmayacaktır.

Lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Hukuk Fakültesi mezunu olmak,

ALES'ten (EA-puan türünden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Psikoloji lisans mezunu olmak,

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunlarına Bilimsel Hazırlık Programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (EA-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den (İngilizce) en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavlarından bu puan muadili bir puan veya İZÜ'nün yapacağı İngilizce Dil Yeterlik Sınavından en az 60 puan almak,

Bilim Değerlendirme Sınavından en az 50 alan adaylar mülakat sınavına alınırlar. Adayın Genel Değerlendirme sonucunda en az 70 puan alması gerekmektedir.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji, İlahiyat veya İslami İlimler lisans mezunu olmak,

Tüm Programlara Bilimsel Hazırlık Programı uygulanır.

ALES'ten (EA puan türünden) en az 55 puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, 

ALES'ten (EA-puan türünden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunu olmak,

Psikoloji mezunlarına bilimsel hazırlık programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (EA-puan türünden) en az 55 puan almak

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Lisans mezunu olmak, 

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsü verilmektedir. 

Lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ veya EA-puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ veya EA-puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL (İngilizce)'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavlarından bu puan muadili bir puan veya İZÜ'nün yapacağı İngilizce Dil Yeterlik Sınavından en az 55 puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Lisans mezunu olmak,

Sosyal, Beşeri, İdari Bilimler veya Sağlık Bilimleri Alanları dışından gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır. 

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Sosyoloji, Siyaset Bilimi veya Kamu Yönetimi lisans mezunu olmak,

Diğer alanlardan gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. 

Lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ veya EA-puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.
 

İlahiyat veya İslami İlimler lisans mezunu olmak,

Diğer alanlardan gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

Tezli yüksek lisans programı için ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almış olmak,

Tezli yüksek lisans programına başvuru için YDS'den (Arapça) en az 55 puanveya İZÜ'nün yapacağı Arapça Dil Yeterlik Sınavından en az 55 puan almış olmak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

İlahiyat veya İslami İlimler lisans mezunu olmak,

Diğer alanlardan gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak

YDS veya YÖKDİL (Arapça)'den en az 70 puan veya İZÜ'nün yapacağı Arapça Dil Yeterlik Sınavından en az 70 puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde verilmektedir. 

Lisans mezunu olmak, 

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Psikoloji mezunu olmak,

Sosyoloji, Sosyal Hizmet, Hemşirelik, Tıp Fakültesi, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Özel Eğitim, İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesinden gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES puan şartı aranmaz,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Eğitim Fakültesi mezunu veya Pedagojik Formasyon sertifikasına sahip olmak,  (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES puan şartı aranmaz. 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Ayrıca;

Marmara Üniversitesi ile İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Yönetimi Ortak Yüksek Lisans Programı düzenlemektedir. Bu programın dersleri Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsü'nde verilmektedir.

Lisans mezunu olmak,

ALES puan şartı aranmaz.

YDS veya YÖKDİL'den (İngilizce) en az 70 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavından bu puan muadili bir puan veya İZÜ'nün yapacağı İngilizce Dil Yeterlik Sınavından en az 70 puan almak.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

2018-2019 eğitim öğretim yılı Güz yarıyılı Geç Başvurularında öğrenci alımı yapılmayacaktır.

Lisans mezunu olmak,

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Hukuk Fakültesi mezunu olmak,

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Psikoloji lisans mezunu olmak,

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunlarına Bilimsel Hazırlık Programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES ve Yabancı dil puan şartı aranmaz.

Bilim Değerlendirme Sınavından en az 50 alan adaylar mülakat sınavına alınırlar. Adayın Genel Değerlendirme sonucunda en az 70 puan alması gerekmektedir.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji, İlahiyat veya İslami İlimler lisans mezunu olmak,

Tüm Programlara Bilimsel Hazırlık Programı uygulanır.

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, 

ALES puan şartı aranmaz,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Psikoloji mezunu olmak,

Psikoloji mezunlarına bilimsel hazırlık programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Lisans mezunu olmak, 

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. 

Lisans mezunu olmak, 

ALES ve Yabancı dil puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Lisans mezunu olmak,

Sosyal, Beşeri, İdari Bilimler veya Sağlık Bilimleri Alanları dışından gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Sosyoloji, Siyaset Bilimi veya Kamu Yönetimi lisans mezunu olmak,

Diğer alanlardan gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. 

Lisans mezunu olmak,

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.​

İlahiyat veya İslami İlimler lisans mezunu olmak,

Diğer alanlardan gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES ve Yabancı Dil puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

İlahiyat veya İslami İlimler lisans mezunu olmak,

Diğer alanlardan gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES puan şartı aranmaz.

YDS veya YÖKDİL (Arapça)'den en az 70 puan veya İZÜ'nün yapacağı Arapça Dil Yeterlik Sınavından en az 70 puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde verilmektedir. 

Lisans mezunu olmak, 

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

-Eğitim Fakültesi mezunu olmak veya Pedagojik Formasyon Sertifikasına sahip olmak,

-Eğitim Bilimleri veya Sosyal Bilimler Enstitüsünde tezli yüksek lisans programı mezunu olmak,

-Eğitim Yönetimi ve Denetimi/Eğitim Yönetimi tezli yüksek lisans programları dışında diğer alanlardan gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır. Bilimsel Hazırlık Programında Anabilim Dalı Başkanlığınca belirlenen dört (4) adet bilimsel hazırlık dersleri verilir.

-Tezsiz Yüksek Lisans Programı mezunları doktora programına başvuru yapamaz. Ancak 06/02/2013 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olan veya mezun olan öğrenciler doktora programına başvurabilir.

-ALES'ten (EA-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Adayın Programa kabul edilebilmesi için yapılacak Genel Değerlendirme ve mülakat sonucunda en az 70 puan alması gerekmektedir.

Bu program Marmara Üniversitesi  ile ortak düzenlendiğinden dolayı dersler Marmara Üniversitesinin Göztepe kampüsü ile İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin Altunizade yerleşkesinde verilmektedir.

İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Kültürü ve Edebiyatı tezli yüksek lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den (İngilizce) en az 80 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Tezli yüksek lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 70 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Tezli yüksek lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde verilmektedir.

2018-2019 eğitim öğretim yılı Güz yarıyılı Geç Başvurularında öğrenci alımı yapılmayacaktır.

Tezli yüksek lisans mezunu olmak.

Farklı disiplinlerden gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES'ten (EA-SAY puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Altunizade yerleşkesinde de verilebilecektir.

Hukuk Fakültesi ile Özel Hukuk veya Kamu Hukuku tezli yüksek lisans mezunu olmak,

ALES'ten (EA-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

- Psikoloji lisans ve/veya Psikoloji/Klinik Psikoloji tezli yüksek lisans programı mezunu olmak,

- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık tezli yüksek lisans programı mezunlarına Bilimsel Hazırlık Programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

- Yüksek lisans mezuniyet not ortalamasının 4 üzerinden en az 3.00 veya 100 üzerinden en az 75.00 olması,

- ALES'ten (EA-puan türünden) en az 65 puan almak,

- YDS veya YÖKDİL'den (İngilizce) en az 60 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

- Bilim Değerlendirme Sınavından en az 65 alan adaylar mülakat sınavına alınırlar. Adayın Genel Değerlendirme sonucunda en az 70 puan alması gerekmektedir.

- Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Sosyal Bilimler alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ veya EA-puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL (İngilizce)'den en az 70 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Talep olması halinde Altunizade yerleşkesinde  de dersler verilebilecektir.

Tezli yüksek lisans mezunu olmak,

Sosyal, Beşeri, İdari Bilimler veya Sağlık Bilimleri Alanları dışından gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. Yeterli sayıda başvuru olması halinde dersler Fındıklı yerleşkesinde de verilebilecektir.

Sosyoloji, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi veya Din Sosyolojisi tezli yüksek lisans mezunu olmak,

Diğer alanlardan gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Tezli yüksek lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SÖZ veya EA-puan türlerinin herhangi birinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Tezli yüksek lisans mezunu olmak,

Alan dışından gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır. 

ALES'ten (SÖZ-EA-SAY puan türlerinden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde verilmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsü

Beslenme ve Diyetetik, Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Kimya, Biyoloji, Genetik Mühendisliği, Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji ve Genetik ve Eczacılık lisans mezunu olmak,

Farklı disiplinlerden gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır. 

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan  almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir. 

Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olmak,

Farklı disiplinlerden gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL (İngilizce)'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,


Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Gıda Mühendisliği veya Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak,

Su ürünleri Mühendisliği, Zootekni, Süt ve ürünleri Teknolojisi, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Kimya Mühendisliği, Kimya ve Biyoloji, Çevre Mühendisliği, Genetik Mühendisliği, Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Eczacılık, Veteriner Fakültesi alanlarından gelen öğrencilere bilimsel hazırlık programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

 

Hemşirelik Yüksekokulu, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Hemşirelik/Ebelik lisans programları mezunu olmak, (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsü ve Altunizade yerleşkesi'nde verilmektedir.

Tüm Mühendislik Fakülteleri Mezunları, Mimarlar, Teknik Eğitim Fakültesi Mezunları, Fen-Edebiyat Fakültelerinin Fizik, Kimya veya Biyoloji mezunları ile ÇSGB'den alınmış C, B ya da A Sınıfı İSG Uzmanlık belgesine sahip olmak, (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (SAY-puan türünden) en 55 puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsü ve Altunizade yerleşkesinde verilmektedir.

Lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Mimarlık veya İnşaat Mühendisliği, İç mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama veya Endüstri ürünleri Tasarımcılığı lisans mezunu olmak, (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Beslenme ve Diyetetik, Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Kimya, Biyoloji, Genetik Mühendisliği, Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji ve Genetik ve Eczacılık lisans mezunu olmak,

Farklı disiplinlerden gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır. 

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olmak,

Farklı disiplinlerden gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES ve Yabancı dil puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Gıda Mühendisliği veya Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak,

Su ürünleri Mühendisliği, Zootekni, Süt ve ürünleri Teknolojisi, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Kimya Mühendisliği, Kimya ve Biyoloji, Çevre Mühendisliği, Genetik Mühendisliği, Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Eczacılık, Veteriner Fakültesi alanlarından gelen öğrencilere bilimsel hazırlık programı uygulanır. (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Hemşirelik Yüksekokulu, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Hemşirelik/Ebelik lisans programları mezunu olmak, (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsü ve Altunizade yerleşkesi'nde verilmektedir.

Tüm Mühendislik Fakülteleri Mezunları, Mimarlar, Teknik Eğitim Fakültesi Mezunları, Fen-Edebiyat Fakültelerinin Fizik, Kimya veya Biyoloji mezunları ile ÇSGB'den alınmış C, B ya da A Sınıfı İSG Uzmanlık belgesine sahip olmak, (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsü ve Altunizade yerleşkesinde verilmektedir.

Lisans mezunu olmak,

ALES puan şartı aranmaz.

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Tezli yüksek lisans mezunu olmak,

Farklı disiplinlerden gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL (İngilizce)'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Gıda Mühendisliği veya Beslenme ve Diyetetik tezli yüksek lisans mezunu olmak,

Su ürünleri Mühendisliği, Zootekni, Süt ve ürünleri Teknolojisi, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Kimya Mühendisliği, Kimya ve Biyoloji, Çevre Mühendisliği, Genetik Mühendisliği, Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Eczacılık, Veteriner Fakültesi alanlarından gelen öğrencilere bilimsel hazırlık programı uygulanır.

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Yüksekokulları, Sağlık Memurluğu ve Ebelik bölümlerinden mezun olup, Hemşirelikte tezli yüksek lisans mezunu olmak,  (Bu programlar dışında başvurular kabul edilmemektedir.)

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak, 

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Mimarlık veya İnşaat Mühendisliği, İç mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama ve Endüstri ürünleri Tasarımcılığı tezli yüksek lisans mezunu olmak

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.

Tezli yüksek lisans mezunu olmak,

ALES'ten (SAY-puan türünden) en az 55 puan almak,

YDS veya YÖKDİL'den en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan almak,

Bu programın dersleri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde verilmektedir.