Hârezmî Eğitim Modeli Yıl Sonu Şenliği İZÜ’de Gerçekleştirildi


İstanbul Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Hârezmî Eğitim Modeli Yıl Sonu Şenliği, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Katılımın yoğun olduğu organizasyon ilk olarak İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. İZÜ Adına konuşma yapan Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güney, Hârezmî Eğitim Modeli Yıl Sonu Şenliğine ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Eğlendirirken Öğreten Yenilikçi Bir Yaklaşım

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Dr. Gülseren Hızarcıoglu da Hârezmî Eğitim Modelinin önemine dikkat çekerek, katılımcılara bilgiler verdi.

Hârezmî Eğitim Modelinin eğlendirirken öğreten yenilikçi bir yaklaşım olduğunu aktaran Harezmi Koordinatörü Tuncay Demir ise modelin hangi tür çalışmalar içerdiğine değinerek, İZÜ ailesine ve eğitimcilere teşekkür etti.

Yaratıcı Aktivitelerle Öğrencilerin Yeteneklerini Keşfettiği Bir Şenlik

Konuşmaların ardından İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi iç bahçesinde bir araya gelen öğrenciler, öğretmenlerinin mihmandarlığında doyasıya eğlendi.  Konserler, halk oyunları, ebru sanatı gibi renkli görüntülerin yer aldığı etkinlikte, Hârezmî Eğitim Modeli kapsamında öğrenciler hem eğlendi hem de öğrendi.

Eğitimde İş Birliği

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Avcı ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Gözüdok ise İZÜ Rektörlük binasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Güney ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından heyet, şenlik alanında stantlara ziyarette bulundu. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı organizasyonda Avcı ve Gözüdok, iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Hârezmî Eğitim Modelinin Kapsamı

Hârezmî Eğitim Modeli, eğitimde disiplinlerarası yaklaşımı temel alarak öğrencilere bilgi işlemsel düşünme becerisi kazandırmayı hedefliyor. Fen ve bilgisayar bilimi öğretimini sosyal bilim dallarıyla birleştirerek öğrencilere daha kapsamlı bir eğitim sunuyor. Bu model, öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini sağlayarak onları sürekli olarak güncel bilgiyle donatıyor.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10