İZÜ’de "Öğrenciler Soruyor, Mezunlar Cevaplıyor" Etkinliği


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Programı mezunları, "Öğrenciler Soruyor, Mezunlar Cevaplıyor" etkinliğinde öğrencilerle bir araya geldi. Bu özel etkinlikte, mezunlar, öğrencilere iş yaşamlarındaki deneyimlerini aktardılar.

Moderatörlüğünü Özel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nüket Afat'ın üstlendiği etkinliğe, 2020 ve 2022 yıllarından mezun olan isimler katıldı. 2020 mezunları Gamze Aslan, Rumeysa Karadoğan ve Şeyma Çiçek ile 2022 mezunları Merve Altınışık ve Nahide Özer, deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar. Ayrıca, 2020 mezunlarından Nursel Demirer de online olarak etkinliğe katılarak tecrübelerini aktardı.

Mezunlara, öğrenciler tarafından yöneltilen çeşitli sorular; iş hayatlarındaki deneyimler, karşılaşılan zorluklar ve kazanılan tecrübeleri içerdi. Verilen cevaplar ise öğrencilere kariyer planı, dikkat edilecek noktalar ve tavsiyelerle yol gösterici niteliğinde oldu.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlik, çiçek ve plaket takdimiyle son buldu. Bu etkinlik, mezunlar ile öğrenciler arasında önemli bir bilgi alışverişi ve iletişim fırsatı sağladı.ogrenciler_soruyor_ ogrenciler_soruyor_ (2) ogrenciler_soruyor_ ogrenciler_soruyor_ (2) ogrenciler_soruyor_ (3) ogrenciler_soruyor_ (4)