İKİ TEKNOLOJİ PROJEMİZE TÜBİTAK’TAN DESTEK!


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin teknoloji temelli bilimsel çalışmaları hem ulusal hem de uluslararası alanda adından söz ettirmeye devam ediyor. İZÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik bölümü ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri üzerinde çalıştıkları özel projeleri ile TÜBİTAK BİDEB 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında iki ayrı destek aldılar.

Destek alan ilk proje Prof. Dr. Murat Doğruel'in danışmanlığını yürüttüğü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Özgür Cebeci ve Hasan Yakuboğlu'nu "Model Öngörülü Kontrol Tabanlı Mikro İnsansız Hava Araçları ile Hareketli Platformlar Üzerine Otonom İniş Sistemi Gerçekleştirmesi"ydi.

TÜBİTAK’ın desteğini alan bir diğer proje de Dr. Öğr. üyesi Şengül Bayrak Hayta'nın danışmanlığını yaptığı İZÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri Alper Karaca, Ferhat Toson, Selçuk Yavaş ve Mehmet Emin Tayfur'un “Derin Öğrenme Yöntemleri ile Web Uygulaması Güvenlik Duvarı Uygulamasının Geliştirilmesi projesiydi.

Projeye destek olan akademisyenlerimizi ve projenin mimarı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.mobil