Milli Şairimiz İZÜ'de Anıldı


Üniversitemiz ev sahipliğinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Bir Muallim Olarak Mehmet Akif” programının açılış konuşmalarını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Güney ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Gözüdok gerçekleştirdi.

Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Güney günün anlam ve önemine binaen, “gerçekleştirilen anma programının Merhum Akif’in hem hocalık hem de öğrencilik yaptığı dönemin Ziraat ve Baytarlık Mekteb-i Ali’sinde gerçekleştirilmesinden dolayı tarihi ambiyansa dikkat çekerek” konuşmalarını tamamladı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Bir Muallim Olarak Mehmet Akif” programında Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Gözüdok, selamlama konuşmalarının ardından “Mehmet Akif örnek bir şahsiyettir. Bugün hala fikirleri ve şiirleri güncelliğini korumakta, ilham kaynağımız olmaya devam etmektedir” diyerek Mehmet Akif’in milletimizin gönlündeki unutulmayacak yerine değindi. Gözüdok sözlerine Mehmet Akif Ersoy’un “Bana Sor Sevgili Kâri” şiirini okuyarak son verdi.

Programın devamında Azra Tekarslan "Zulmü Alkışlayamam" ve Emircan Canoğlu "Hüsran" isimli eserlerini okuduktan sonra panelimiz Mahmut Bıyıklı ve Prof. Dr. Ali Fuad Yazıcı'nın sunumlarıyla son buldu.DSC_4271 DSC_4252 DSC_4240 DSC_4236 DSC_4221 DSC_4213 DSC_4205