İZÜ Health TEDx Konuşmalarının İlki Gerçekleştirildi


Açılış konuşmalarını Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Nefise Bahçecik’in yaptığı “İZÜ Health TEDx Konuşmaları” kampüsümüzdeki program ile başladı.

Sağlık Çalışanlarının İletişimi ve Dijitalleşme konusuyla Education Center Direktörü Öğr. Gör. Marziye İlhan, sağlık çalışanlarının hastalar ile iletişimine dikkat çekerek “Sağlıklı günler dileriz, bugün çok güzel gözüküyorsunuz, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz” gibi cümlelerin hayatımızda olmasına ve sosyal iletişimi sosyal bağ kurmak için, mesleki iletişimi geliş nedenine yardım etmek için kullanmamız gerektiğini belirtti.

Sağlık Hizmetlerinde Aşırı Standartlaşma ve Etkileri konusuyla Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, standartlaşmanın fayda ve zararlarından bahseden Sur, standartlaşmanın önüne geçmenin öneminden bahsetti.

Sağlık Hizmetlerinde Dijitalleşme ve Gelecek konusuyla T.C. Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci konuğumuz oldu. Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, dijital dönüşüm ve gelecekte sağlık alanında olabilecek gelişmelere değindi. Sağlık ekosisteminin yeni kurgusundan bahseden Birinci, “Kalkınma, inovasyon, beşeri sermaye, sürdürebilirlik, sağlık okuryazarlığı ve teknoloji” konularını açıkladı.

Program sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Güney konuklarımıza plaket takdiminde bulundu.DSC_4512 DSC_4490 DSC_4576 DSC_4640 DSC_4659 DSC_4697 DSC_4770 DSC_4791 DSC_4803 DSC_4810