Gürcistan Ekonomi Politikası Direktörü David Aptsiauri İZÜ’ye Konuk Oldu


Gürcistan Ekonomi Politikası Direktörü David Aptsiauri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’ne konuk olarak öğrencilerimiz ile bir araya geldi. David Aptsiauri İZÜ’de "Uluslararası Ekonomi" konulu bir konferans verdi. İSEFAM Abdullah Tivnikli Salonunda gerçekleşen konferansa İZÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, İZÜ Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. İsmail Adak ile birlikte akademisyenler ve öğrenciler izleyici olarak katıldı.

İZÜ Siyaset Kulübü tarafından organize edilen konferansta dünyada gerçekleşen ekonomik hareketler hakkında konuşan Gürcistan Ekonomi Politikası Direktörü David Aptsiauri özellikle Avrupa’daki Siyasi değişimlerin küresel ekonomiyi güçlü bir şekilde etkilediğine değindi.

Ülkelerin, dünyada yaşanan gelişmelerin ardından ulusal güvenlik harcamalarına daha fazla yatırım yaptıklarına dikkat çeken David Aptsiauri “ Küresel güvenlik kaygıları, büyük mülteci hareketleri gibi etkenler ülkelerin daha fazla kaynağa ihtiyaç duymalarına sebep oldu. Silah ve lojistik harcamalara olan yönelim oldukça arttı” diye konuştu.

Program sonunda İZÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Gürcistan Ekonomi Politikası Direktörü David Aptsiauri’ye hediye takdiminde bulundu. Etkinlik sonunda İZÜ Siyaset Kulübü öğrencileri ve konuklar hatıra fotoğrafı çektirdi.