Ukrayna’daki Yükseköğretim Kurumlarından Hukuk Fakültesine Yatay Geçiş Başvurusunda Bulunan Öğrenciler Hakkında


UKRAYNA’DAKİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDAN HUKUK FAKÜLTESİNE YATAY GEÇİŞ BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Ukrayna'daki Yükseköğretim Kurumlarında öğrenim gören ve Hukuk Fakültesine yatay geçiş yoluyla gelmek için başvuran öğrencilerin kabulü ve sınıflarının tespiti amacıyla yapılacak sınav hakkında bilgilendirme.

1-Başvuran öğrenci adaylarına başvurduklarını sınıfın yanı sıra tamamlamış oldukları sınıfların müfredatından yazılı yeterlilik sınavı uygulanacaktır.

 

2-Sınav klasik usulde ve birinci sınıfın ilk döneminden itibaren adayın başvurmuş olduğu sınıfın ilgili dönemine kadar edinmiş olması gereken Hukuk Fakültesi temel öğrenim yeterliliklerine sahip olup olmadığını ölçecek şekilde yapılacaktır. Bu doğrultuda sınav, birinci sınıftan adayın başvurmuş olduğu sınıfa kadar Hukuk Fakültesi müfredatında yer alan temel derslere ilişkin konularla ilgili soruları içerek şekilde uygulanacaktır.

 

3-Öğrenci adayının başarılı sayılabilmesi için girdiği her bir sınıfa ilişkin sınavdan ayrı ayrı 100 üzerinden en az 70 puan alması gerekmekte olup, her sınavdan ayrı ayrı 70 puan alamamış öğrenci adayı hiçbir sınıfa kabul şartını taşımamış sayılacaktır.

 

4-Sınav 20 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 10:00’da başlamak kaydıyla İZÜ Halkalı yerleşkesinde bulunan Diller Okulu Binasının DL019 numaralı dersliğinde ve birbirini takip edecek şekilde tek bir oturumda gerçekleştirilecektir.

 

5-Kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar 20 Nisan 2022 tarihinde üniversitemiz resmi sitesi üzerinden ilan edilecektir.

 

İlgililere duyurulur.