Lisansüstü Ders Seçim İşlemleri Duyurusu


Değerli öğrencimiz,

2021-2022 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı ders seçim işlemlerinizi 29 Eylül-01 Ekim 2021 tarihleri arasında https://derskayit.izu.edu.tr/ adresinden Kampüs Bilgi Sistemi mail adresi ve şifreniz ile yapabilirsiniz.  

2021-2022 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı itibarıyla;

 • Doktora öğrencilerinin:
  • DOKTORA YETERLİK SINAVI,
  • DOKTORA TEZ ÖNERİSİ,
  • DOKTORA TEZİ,
 • Tezli yüksek lisans öğrencilerinin:
  • YÜKSEK LİSANS TEZİ,
 • Tezsiz yüksek lisans öğrencilerinin:
 • YÜKSEK LİSANS PROJESİ,

ders dönemlerini seçmeleri zorunludur.

 1. Kampüs Bilgi Sistemi mail adresi ve şifresini bilmeyenler https://kampus.izu.edu.tr/login adresinden “Parolamı Unuttum” linkinden şifrelerini yenileyebilirler.
 2. Ders seçimlerinizin ders koordinatörleri tarafından onaylanması zorunludur.
 3. Tez/Proje, Doktora Yeterlik ve Doktora Tez Önerisi seçimleriniz sistem tarafından otomatik onaylanacaktır.
 4. Tez/Proje danışmanı olmayan öğrenciler Ana Bilim Dalı ile iletişime geçerek danışman atanmasını talep etmelidir. (https://kampus.izu.edu.tr/login adresinde "Öğrenci Bilgileri" bölümünde yer alan Tez/Proje Danışmanı haricinde bir tez danışmanını seçemeyecektir. Tez danışmanı değişikliği talep eden öğrencilerin Ana Bilim Dalı ile iletişime geçmesi gerekir.)
 5. Ders seçim işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşamanız durumunda program sorumlunuz ile mail yoluyla irtibat kurabilirsiniz. (Program Sorumlularının mail adresleri için tıklayınız.)
 6. Ders seçimi esnasında borç uyarısı alan öğrenciler, https://kampus.izu.edu.tr/odeme adresine girerek borcunu öğrenebilir ve ödeme yapabilirler.
 7. Doktora ve tezli yüksek lisans programlarında 4 yarıyıllık öğrenim süresini tamamlayanlar ders seçimi yapamazlar.
 8. Tezsiz yüksek lisans programlarında 3 yarıyıllık öğrenim süresini tamamlayanlar ders seçimi yapamazlar.
 9. Ders seçim işlemlerinin sorumluluğu tamamen öğrenciye aittir.
 10. Derslerin başlayacağı tarih, 04 Ekim 2021’dir. Akademik Takvim için tıklayınız.
 11. Ders seçim işlemleri öncesinde https://kampus.izu.edu.tr/login adresine girerek HES kodunuzu tanımlamalısınız. HES kodu olmayan öğrenciler Üniversitemiz Kampüslerine giriş yapamayacaktır.
 12. 2021-2022 Güz döneminde kaydı yapılan bütün yeni öğrencilerimizin std eposta adresleri öğrencinumarasi@std.izu.edu.tr şeklinde düzenlenmiştir. Bu öğrenciler parolalarını kendileri belirlemek durumundadırlar. Parolalarını belirlemeleri için; https://portal.izu.edu.tr/ adresinden parolamı unuttum yaparak ilerleyebilirler.