İZÜ, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Arasında Lisansüstü Eğitim Anlaşması İmzalandı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı arasında akademik alanda bir iş birliği anlaşması imzalandı. Yapılan anlaşma ile Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı çalışanlarının akademik yönde teşvik edilmesi yönünde kararlar alındı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Altunizade Yerleşkesinde gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Bulut, Diyanet İşleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve yetkililer katıldı.

İmzalanan anlaşma sonucunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı çalışanları, lisansüstü programlarda kayıt hakkı elde etmeleri halinde çeşitli imkânlara sahip olacak. Lisansüstü programlara kabul edilen kurum çalışanlarına her yıl belirlenen ücret üzerinden %40 oranında indirim yapılacak. Eğer bir yarıyılda kurumlardan kayıt yaptıran öğrenci sayısı 10’un üzerinde olursa aynı yarıyılda kayıt yaptıran öğrenciler %10 ekstra indirim almaya hak kazanacak.

Yapılan görüşmelerde başta “Din Hizmetlerinde İletişim ve Tebliğ” lisansüstü programında eğitim alacak öğrenciler olmak üzere, kurum çalışanlarının İZÜSEM ile yapılacak sertifikalı programlara entegre edilmesi kararı da alındı. Ayrıca imzalanan protokol sonucunda kurumlar akademik ve mesleki araştırmalarda birbirlerine destek olacak.