İZÜ Öğr. Gör. Adem Şahinoğlu 3 Alanda Tasarım Ödülüne Layık Görüldü


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tarafından düzenlenen İstanbul’un Mezarları Tasarım Yarışması” sonuçları açıklandı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Adem Şahinoğlu ve ekibi yarışmada üç farklı kategoride ödüle layık görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı tarafından yapılan İstanbul’un Mezarları Tasarım Yarışması, kişilikleri, eserleri ve temsil ettikleri değerlerle İstanbul’un ve ülkemizin ortak kültürel hafızasında iz bırakmış kişilerin mezarlarının tasarlanmasına yönelik olarak düzenlendi. "Şehrin tarihi, mezarlıklarının tarihidir; mezarlık olmaksızın şehir kurulamaz" sloganıyla gerçekleşen yarışmada yaşamını yitirmiş, ülkemizin önde gelen sanatçı, sporcu ve bilim adamları özelinde yapılan tasarımlar yarıştı.

375 projenin değerlendirildiği yarışmada İZÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Adem Şahinoğlu ve ekibi, Oyuncu Adile Naşit için tasarladığı mezar taşı ile birinci oldu. Adem Şahinoğlu’nun, dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu için tasarladığı mezar taşı ise ikincilik ödülünü almaya hak kazandı. Şahinoğlu ve ekibinin Ressam Cihat Burak için tasarladığı mezar taşı ise satın alma ödülüne layık görüldü.

İstanbul’un Mezarları Tasarım Yarışması’nın ödül töreni 19 Aralık 2020 Cumartesi günü online olarak gerçekleşecek.16 13 11 8 7 5 4