İZÜ’ye Bir Uluslararası Ödül Daha


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, CambridgeIFA tarafından "2020 İyi Yönetişim, Sürdürülebilirlik ve Yeşil Kampüs" kategorisinde ödülü layık görüldü.

Koronavirüs salgını nedeniyle online olarak yapılan ödül töreninde konuşan İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, geçen yıl GreenMetric tarafından dünyanın en iyi beş yüz sürdürülebilir üniversitesinde yer aldığımızı hatırlatarak, üniversitemizin 60 kilometrekarelik sürdürülebilir alana; minimum karbon ayak izine seviyesinde büyük ve güzel yeşil kampüse sahip olduğunu belirtti.
Konuşmasında, 95'ten fazla ülkeden, 4 bini lisans üstü olmak üzere 11 binin üzerinde öğrencisiyle uluslararası bir üniversite olan İZÜ’nün gün geçtikçe büyüdüğünü ifade eden Prof. Dr. Bulut, akademisyenlerimizin de özellikle İslam Ekonomisi ve Finans, Helal Endüstrisi, Politik Bilimler ve Uluslararası İlişkiler alanlarında öncü isimlerden oluştuğunu vurguladı.
Prof Dr. Mehmet Bulut “Sosyal sorumluluğa ve insanlığa kamu hizmetine inanan bir ruhla, bölgemizden ve tüm dünyadan öğrencilere tam burslu eğitim verdiğimizi, en önemli sermayenin ve değerin iyi eğitimli genç nesil olduğuna inandığımızı” belirterek konuşmasını sürdürdü.
Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut Asil geçmişimizden parlak geleceğe, yüksek öğrenim için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımızı vurgulayarak konuşmasını tamamladı.
Ekonomi, Yönetim, Yatırım vb. alanlarda hükümetlere, finansal kurumlara ve çok taraflı kuruluşlara stratejik danışmanlık veren Londra merkezli Cambridge IFA, 2016 yılından itibaren çeşitli kategorilerde ödüller vermektedir.
https://cambridge-ifa.net/index.php
https://www.youtube.com/watch?v=CD7sZNJBEng