Yüksek Lisans Programlarının Arapça Dil Yeterlik Sınav Sonuçları2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Bahar yarıyılı Yüksek Lisans Programlarının Arapça Dil Yeterlik Sınav Sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız>>>


Yüksek Lisans Programları tarafından kabul edilen Arapça Dil Yeterlik Puanları;

Temel İslam Bilimleri (Tezli Yüksek Lisans) - 50 puan ve üzeri

Temel İslam Bilimleri (Arapça) (Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans) - 70 puan ve üzeri

İslam İktisadı ve Hukuku (Arapça) (Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans) - 80 puan ve üzeri

ÖNEMLİ BİLGİLER (Lütfen Okuyunuz!!!)

  • Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programına yeni başvuru yapan ve Arapça Dil Yeterlik Sınavında yeterli puanı alamayan adayların kabul etmeleri durumunda Temel İslam Bilimleri Tezsiz Yüksek Lisans Programında değerlendirilmeleri yapılacaktır.

     

  • Bu adayların 09 Ocak 2020 Perşembe günü saat 11.00’de İZÜ Altunizade Yerleşkesinde yapılacak olan Bilim Değerlendirme Sınavına katılmaları gerekmektedir.

     

  • Arapça Dil Yeterlik sınavında yeterli puanı alamayan diğer adayların ise Bilim Değerlendirme Sınavına katılmalarına gerek yoktur.

     

  • Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programına geçiş başvurusu yapmak isteyen ve Arapça Dil Yeterlik Sınavında yeterli puanı (50 puan ve üzeri) alan öğrencilerimizin 09 Ocak 2020 Perşembe günü saat 11.00’de yapılacak olan Bilim Değerlendirme Sınavına katılmalarına gerek yoktur.