İZÜ’lü Sporcu Selinay Kök Dünya Üçüncüsü Oldu


Dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda sporcunun katıldığı 3. CMAS-TSSF “Kaş Başka” Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası büyük bir heyecana sahne oldu. Antalya’nın Kaş ilçesinde 2-5 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen yarışmalarda ülkemizi temsil eden İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Selinay Kök üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Aynı kategoride yarışan Rus sporcu Olga Davydova, 2 dk. 50 saniyede yaptığı 56 metrelik derecesiyle Dünya Kupası’nın sahibi oldu. Gümüş madalya 30 metrelik derecesiyle Yaren Türk’ün oldu. Yaren Türk, 1 dakika 46 saniyede dalışını gerçekleştirdi. Bronz madalyanın sahibi İZÜ’lü sporcu Selinay Kök ise 40 saniyede yaptığı 15 metrelik dalışıyla üçüncülük madalyasının sahibi oldu.

Aldığı derece ile ülkemizi ve üniversitemizi gururlandıran Selinay Kök, üçüncülük madalyası ile birlikte İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut’u ziyaret etti. Selinay Kök görüşmede katıldığı yarışmalar ve spor hayatı hakkında Prof. Dr. Mehmet Bulut’a bilgiler verdi.set 04 03 02 01