Doç. Dr. Buerhan Saiti, TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülüne Layık Görüldü


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç Dr. Buerhan Saiti İslam Ekonomisi ve Finans bölümünde yaptığı çalışmalar nedeniyle TÜBA “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP)" ödülüne layık görüldü. 

TÜBA üstün başarılı bilim insanlarını ve bilimsel çalışmalarını teşvik, takdir ve ödüllendirme görevi kapsamında her yıl verilen, “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) ve Bilimsel Telif Eser (TESEP) Ödülleri” açıklandı. 23 üniversiteden 37 üstün başarılı genç bilim insanına verilecek olan “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP)” ödül listesinde bu yıl İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr. Buerhan Saiti de yer aldı. Bilim dünyasında özel ve saygın bir konuma sahip olan 2018 yılı TÜBA Uluslararası Akademi, GEBİP ve TESEP ödülleri, bu yıl da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.  

Buerhan Saiti

TÜBA GEBİP-TESEP Ödülleri

TÜBA- GEBİP Ödülleri; doğa, mühendislik, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında çalışan üstün başarılı genç bilim insanlarını, bilimsel çalışmalarını Türkiye’de sürdürmeleri, kendi çalışma gruplarını oluşturmaları, Türkiye kaynaklı uluslararası düzeyde nitelikli proje ve yayınlarını ödüllendirme ve teşvik amacıyla 2001’den beri veriliyor. Oldukça ilgi gören program kapsamında, ödül sahiplerine 3 yıl boyunca her yıl 20 bin liralık mali desteğin yanında, tez aşamasındaki doktora öğrencileri için de ayrıca her yıl 6 bin liralık ek destek ve akademi üyelerince danışmanlık ile uluslararası bilimsel etkinliklere katılım desteği de sağlanıyor.