Okulöncesinden Üniversiteye Portfolyolar ve Eğitici Kavram Araçları Sergisi


Üniversitemiz Okulöncesi Öğretmenliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri, “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme” dersleri kapsamında hazırladıkları bir yıllık Portfolyoları sergi olarak sundular. 28 Nisan 2015 Salı günü Eğitim Fakültemiz 1. Kat Koridor Sanat Galerisi’nde beğeniye sunulan serginin açılışını Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut yaptı. Etkinliğe akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin yanı sıra, civar anaokullarından minik öğrenciler de büyük ilgi gösterdi. 

“Okulöncesinden Üniversiteye Portfolyolar ve Eğitici Kavram Araçları Sergisi” öğrencilerimizin bir sene boyunca yaptığı çalışmalardan oluştu. Sergi; üçüncü sınıf öğrencilerimizin 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı “OÖE 203 Çocukta Oyun Gelişimi”, “OÖE 208 Matematik Eğitimi”, “OÖE 209 Yaratıcılık ve Geliştirilmesi”, “EGB 256 Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı” dersleri ile Pedagojik Formasyon Programı öğrencilerinin  “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme” derslerinde yaptıkları çalışmaları içerdi. Sergide en çok dikkat çeken, öğrencilerimizin atık maddelerden tasarladığı materyaller oldu. Okulöncesi Öğretmenliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Belgin Parlakyıldız, öğrencilerimizin atık maddeleri yeniden dönüşüme kazandırarak, okulöncesi çocuklar için matematik ve fen öğrenecekleri araçlar tasarladıklarını belirtti. Serginin en çok dikkat çeken objeleri, drama dersleri için tasarladıkları farklı milletleri temsil eden bebekler oldu. 

Serginin açılışını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut, emeği geçen akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ederek; “Hayırlı nesiller yetiştirmek için, siz yarının okulöncesi öğretmenlerine büyük iş düşüyor. İZÜ öğrencilerinin emsal teşkil eden işler yapıyor, daha da güzel işler yapacaksınız” dedi.