Oyunlarla Kitap Sevgisi Etkinliği


İZÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Belgin Parlakyıldız koordinatörlüğünde ikinci sınıf öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Bağcılar Kültür Merkezi Halk Kütüphanesi Sinema Salonunda 19 Aralık 2013 Perşembe günü, 12 farklı anaokulundan gelen 4-6 yaş arası 275 çocuğa, “Oyunlarla Kitap Sevgisi” etkinliği gerçekleştirildi.  Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü, Çocukta Oyun Gelişimi dersi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, müzik-yarışma, oyun-drama ve dramatize teknikleri kullanıldı. Etkinlik bitiminde öğrencilerimiz kendi yaptıkları kitap amblemli taçları çocuklara hediye etti. Başarılı ve eğlenceli geçen etkinlik sonunda  öğrencilerimiz, 4-6 yaş arası çocuklar ile bire bir etkileşimde bulunarak deneyimlerini ve motivasyonlarını artırdılar.               
Etkinlik sonrasında öğrencilerimize teşekkür mahiyetinde, Bağcılar Belediyesi Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı’nda çay düzenlendi. Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi Müdürü Hasan Çobanoğlu, Halk Kütüphanesi sorumlusu Fatma Bağır himayelerinde düzenlenen çayda, her bir öğrencimize Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı romanı hediye edildi.