Kenan Işık: Mükemmel Toplumlar Sanatla Oluşur


Usta tiyatro oyuncusu ve sunucu Kenan Işık, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji Kulübü’nün öncülüğünde düzenlenen etkinlikle, öğrencilerle buluştu. “Türkiye’de Sanatı Konuşuyoruz” konulu konferansta konuşan Kenan Işık, “İyi sanat, bizi daha iyi insana, mükemmel insana dönüştürür. Bu da mükemmel insanlardan oluşan toplumu oluşturur” dedi.

Kenan Işık’ın konuşmacı olarak yer aldığı, “Türkiye’de Sanatı Konuşuyoruz” konferansına, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, Psikoloji Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Kökrek, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Usta tiyatro oyuncusu Kenan Işık sözlerine, “Bugün burada ihmal edilmiş bir şeyi, sanatı konuşuyoruz. Sanatı ihmal ettiğimizden hayat tatsız, tuzsuz ve çileli bir hale dönüşüyor” diyerek başladı.

Sanatın insan yaşamındaki önemine vurgu yapan Kenan Işık, “Sanat, insanın hayata tutunabilmesi için çok önemlidir. Ancak bugün hayat kargaşası içinde kaybolup gitmiştir. Mükemmel insan olabilmek için sadece bilgi yeterli olmaz, sanatın da olması gerekir. Sanatla iştigal etmek insanın gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlar” dedi.

Türkiye’de sanatın dünü ve bugünü hakkında konuşan Kenan Işık, dünyadan örnekler vererek, günümüz filmleri, dizileri ve edebiyatına yönelik düşüncelerini anlattı.

Konuşması sırasında katılımcıların ısrarı üzerine bir de şiir okuyan Kenan Işık’a, katılımlarından dolayı Prof. Dr. Adem Esen tarafından el yapımı çini tabak ve İstiklal Marşı Murakkası hediye edildi.