İZÜ'de Hafta Biterken (11 Kasım - 15 Kasım 2019)


Öğrencilerimizden Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına Destek

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 81 ilinde 11 milyon ağaç dikilmesi amacıyla gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes Ol” seferberliğine İZÜ’lü öğrenciler de destek oldu.

Medeniyet Tasavvuru Okulunda Öncü Kuşaklar Yetişecek

İZÜ İpekyolu Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından organize edilen “Medeniyet Tasavvuru Okulu” geçtiğimiz hafta başladı. Altunizade Kampüsünde 3 yıl boyunca sürecek projede farklı üniversitelerde öğrenim gören lisans ve yüksek lisans öğrencileri deneyimli isimlerden ders alacak.

Merhum Abdullah Tivnikli Vefatının Birinci Yılında Anıldı

Mütevelli Heyet Üyemiz Merhum Abdullah Tivnikli vefatını birinci yılında düzenlenen panelde anıldı. Panele konuşmacı olarak İZÜ Rekörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Hasan Kamil Yılmaz ve Prof. Dr. Ömer Bolat katıldı.

Kahvenin Tarihi İZÜ’de Konuşuldu

İnsan vücudunu zinde tutması, algıları açması gibi birçok faydası olan ve 500 yıllık bir gelenekten gelen Türk Kahvesi İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde düzenlenen “Bir Fincan Kahvenin Kaç Yıl Hatırı/Tarihi Vardır” başlıklı programda konuşuldu. Kahve eğitmeni ve yazarı Cenk Girginol’un davetli olduğu programda Girginol, kahve meraklısı öğrencilerle bir araya geldi. Tarihi Müze Salonunda düzenlenen etkinlikte Ender Doğan katılımcılara kısa bir müzik dinletisi yaptı.

Pakistan’ın Iqra Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Pakistan’ın önemli eğitim kurumlarından Iqra Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr Wasim Qazi, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut’u üniversitemizde ziyaret etti. Görüşmemin sonunda iki üniversite arasında akademik işbirliği anlaşması imzalandı.

İZÜ Sağlıklı Yaşam Programı Başladı

İZÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı geçtiğimiz hafta Kronik Hastalıkları Önleme ve Sağlıklı Yaşam eylem planını hayata geçirdi.  Proje kapsamında ; “SAĞLIKLI BESLEN İZÜ” “HAREKETE BAŞLA İZÜ” “SİGARAYI BIRAK İZÜ” kampanyaları bulunuyor.  Aynı zamanda proje kapsamında vücut antropometrik ölçümleri yapılarak ; analiz sonuçları değerlendirilerek beslenme ve egzersiz konusunda öğrencilere destek sağlanıyor. Ölçüm yapmak isteyen öğrenciler randevu alarak işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

4HB-INS