Gençlik ve Gönüllülük Protokolü İmzalandı


Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında “Gençlik ve Gönüllülük” temalı işbirliği protokolü imzalandı. İki kurum adına imzaları, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut ile Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu attı. Törene, üniversitemiz öğrenci kulüplerinin başkanları da katılarak, yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Üniversitemiz Halkalı kampüsünde gerçekleşen törene, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut ile Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu’nun yanı sıra, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İbrahim Güney ve Prof. Dr. Nasuh Uslu, Genel Sekreterimiz Yasin Uğraş ve öğrenci kulüplerinin başkanları da katıldı.

Gençlik ve Gönüllülük protokolü kapsamında, üniversitemiz kampüsünde eğitsel, sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve uluslararası çalışmalar yapmak amacıyla Gençlik Merkezi veya Gençlik Merkezi Ofisi (Genç Ofis) kurulması, ulusal-uluslararası öğrencilerinin bilimsel, mesleki, kişisel, sosyal, fiziksel, milli ve manevi gelişimlerine, gönüllülük algısının güçlendirilmesine ve toplumsal sorumluluklarının farkında olan etkin birey yetişmesine katkı sağlanması, başta özel politika gerektiren gruplar olmak üzere toplumun geniş kesimlerinin ihtiyaç duyduğu sosyal ve toplumsal hizmetlerin yerine getirilmesine destek olunması amaçlanmaktadır. Ayrıca üniversiteli gençlerin eğitimle edindikleri bilgi, beceri ve yetkinlikleri ile serbest zamanlarını, maddi ve manevi potansiyellerini sistemli bir şekilde gönüllü olarak sosyal sorunların çözümüne ve sosyal hizmetlerin sağlamasına yönelmeleri hedeflenmektedir.04 03 02 01