Katar Hamad Bin Khalifa Üniversitesi Lisansüstü Öğrencileri İZÜ’de


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ), Katar Hamad Bin Khalifa Üniversitesi (HBKÜ) lisansüstü programlarında eğitim gören öğrencilere İZÜ Halkalı Kampüsü’nde ev sahipliği yaptı. Birçoğu uluslararası öğrenci olarak eğitim gören Hamad Bin Khalifa Üniversitesi öğrencilerine İZÜ Uluslararası Ofis tarafından İZÜ’deki uluslararası fırsatlar, İZÜ öğrencisi olmanın, İZÜ'de sunulan akademik programların, burs olanaklarının, sosyal ve kültürel olanakların ayrıcalıkları tanıtıldı. Bununla birlikte Hamad Bin Khalifa Üniversitesi öğrencilerine İZÜ laboratuvarları gezdirilip Ar-Ge olanakları gösterildi.

İZÜ’nün farklı fakültelerinde eğitim gören Türk öğrencileriyle buluşan Hamad Bin Khalifa Üniversitesi öğrencilerine Türk kahvesi ve çayı ikram edildi; böylelikle üniversitemiz ve Türk kültürü hakkında öğrenciler arasında bilgi  paylaşımı oldu.

Programın başka bir bölümünde ise Dr. Öğr. Üyesi  Ertan Ermiş, Hamad Bin Khalifa Üniversitesi öğrencilerine ''Bir Bilimsel Makale Nasıl Yayınlanır ve Etik Endişeler'' adlı ders verdi. Son olarak, Hamad Bin Khalifa Üniversitesi öğrencileri üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut ile bir araya gelerek üniversiteler arası ikili ilişkileri geliştirme konusunda fikir alış verişinde bulundular ve üniversitemizin yaptığı araştırmalar hakkında bilgi aldılar.03 02 01