15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajımız


Bundan tam üç yıl önce ülkemizin birliğini, devletimizin meşruiyetini ortadan kaldırmaya yönelik hain darbe girişiminin, ‘Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ iradesine sahip aziz milletimiz tarafından topyekûn bir şekilde nasıl berhava edildiğine tanık olmuştuk. Bu asil milletin evladı olarak bu topraklarda hizmet etmek en büyük gururdur. O gece, milletimiz halk iradesini ve özgürlüğünü hiçbir şeye feda etmeyeceğini tüm dünyaya gösterdi. Geçmişte demokrasinin rafa kalkmasıyla ödediğimiz bedeller ve kaybettiğimiz yıllar aşikârdır.

Son zamanlarda bölgemizdeki gelişmelere bakıldığında, o direnişin ülkemizi nasıl bir akıbetten koruduğunun idrakindeyiz.

Bu asil milletin evlatları olarak gösterilen şanlı direnişte, ortaya çıkan bilincin her zaman diri tutulması gerektiğine inanıyoruz. Devletimizin varlığına ve milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik tüm hain girişimleri lanetliyor, başta 15 Temmuz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize bereketli ve huzurlu bir hayat diliyoruz.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi


MilliBirlik