İZÜ'de Öğrendikçe Büyür Dünyan!


Öğrendikçe Büyür Dünyan

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi şehrin merkezindeki konumu, tarihi, mimarisi ve çevre dostu yeşil kampüsüyle hayatını tasarlaman için sana muhteşem bir ortam sunuyor.

Çünkü bu kampüste dünya var!

Dünyaca tanınan, ödüllü akademik kadrosu, akredite edilen lisans programları, teknolojik altyapısı güçlü araştırma merkezleri, uluslararası işbirlikleri ve yurtdışında eğitim imkânı ile İZÜ, dünyayı ayağına getiriyor.

Başarıya Burs Sözü

İlim, irfan ve hikmet yolunun temsilcisi İlim Yayma Vakfı tarafından kurulan İZÜ’de, %100, %75, %50 burslu kontejanları ile Başarın Bursla Ödüllendiriliyor.

Doluluk oranıyla vakıf üniversiteleri arasında önde olan İZÜ, 84 ülkeden 1600’den fazla uluslararası öğrenci, lisansüstü programları ve %30’u aşan lisansüstü öğrenci oranı ile kültürlerin kesişim noktası İstanbul’da Uluslararası Bir Araştırma Üniversitesi…

Öğrendikçe büyür dünyan...

Kolay, Konforlu ve Rahat Ulaşım

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan son yılların en büyük projesi Marmaray ile kampüsümüze ulaşmak eskisinden çok daha kolay. Gebze – Halkalı hızlı tren hattı ve günün farklı saatlerinde kalkan ring servislerimiz seni doğa harikası kampüsümüze kolayca ulaştırıyor.

Dünya Dillerini Öğrenme İmkânı

Buradan dünyaya açılacaksın… Hiçbir ilave ücret ödemeden İngilizce, Arapça, Rusça, İspanyolca ve Çince başta olmak üzere en az 3 yabancı dil öğrenme imkânı bu kampüste. Öğrenci Değişim Programları sayesinde sadece Avrupa’ya değil, Afrika ve Amerika’da eğitimini devam ettirme imkânı seni bekliyor. Erasmus öğrenci değişimi programı kapsamında 28 ülkede 90’dan fazla üniversitede ücretsiz eğitim görebilirsin. Ayrıca Amerika’dan Malezya’ya, Endonezya’dan Malta’ya, Tunus ve Fas’a kadar dünyanın birçok ülkesine Eğitim ve araştırma için gidebilir, Amerika’da 140 ayrı kampüste dil eğitimi fırsatı bulabilirsin!

Çift Anadal ve Yandal İmkânları

İZÜ’de öğrenmenin sonu yok! İstediğin bölümde kontenjanlar dâhilinde çift anadal ve yandal programlarına hiçbir ücret ödemeden katılabilirsin.

İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar, korkma hayal et gideceğin üniversiteyi.

Tarihi Mekan, Milli Değerler

İZÜ’nün üstüne kurulduğu temeller sana bir üniversiteden fazlasını vaat ediyor. Sultan 2. Abdülhamid’in inşa ederek ülkemize kazandırdığı, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un öğrenim gördüğü ve öğretmenlik yaptığı Halkalı Ziraat ve Baytar Mekteb-i Âlisi’nin mirasını devam ettiren İZÜ, seni medeniyetin kökleriyle buluşturuyor.

Öğrendikçe özgürleşirsin!

Yıl boyunca düzenlenen kariyer fuarları ve eğitimlere katılarak Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yöneticileriyle birebir görüşüp mezun olmadan iş teklifi almak istemez misin? 

İZÜ’de girişimcilik ve teknoloji, eğitimin ayrılmaz bir parçası. Bilimin getirdiği yenilikleri üniversite, sektör ve topluma kazandırmak için yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde yer alabilirsin.

Öğrendikçe Güzelleşir Dünya

Vakıf Üniversiteleri Arasında İlk Teknopark’a Sahip Üniversite

İstanbul’da Vakıf Üniversiteleri Bünyesindeki İlk Teknoparka sahip olan İZÜ, her alanda girişimciliğin artan öneminin farkında. İZÜ, sana Kuluçka Merkezlerinden Silikon Vadisi’ne kadar girişimlerini hayata geçireceğin fırsatlar sunuyor. KOSGEB Hibe Desteği ile kendi şirketini kurarak, yeni bir ürün veya hizmet geliştirerek dünya pazarında yerini alabilirsin.

Son Teknoloji Laboratuvarlar

Halkalı Ziraat ve Baytar Mektebi’nin mirası üzerine kurulan İZÜ’deki Helal ve Güvenli Gıda Ar-Ge Merkezi, Türkiye’de ilklere imza atarken, STEM, Robotik, Materyal Tasarım Laboratuvarlarımız Eğitim, Fen ve Mühendislik Bilimleri gibi birçok alandaki araştırmalarla akademiye ve ekonomiye katkı sağlıyor.

Laboratuvarlarımız düşüncelerini ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek için var. Amacın sadece üretmek değil, tüm dünyaya faydalı olabilmekse İZÜ’lü olmak senin için önemli bir şans. Üstlendiğin Sosyal Sorumluluklarını yerine getirmen için senin yanındayız ve elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

İslami Finans’ta Öncü Araştırma Üniversitesi

İZÜ, İslam Ekonomisi ve Finansı’nda bölgenin çekim merkezi olurken birçok sosyal bilim alanında yeni ufuklar açan araştırmalar ve öncü çalışmalar gerçekleştiriyor. Ortak seçmeli derslerle ufku geniş, özgüveni yüksek, dünya literatürüne hakim, interdisipliner düşünen öğrencilerden oluşan bir kampüste okuyacaksın.

1 Milyon Kitap Kapasiteli İZÜ Merkez Kütüphane

İZÜ’nün, keşfedilmeyi bekleyen hazinesi: Kütüphane. İZÜ Merkez Kütüphane 13.500 metrekarelik yapısı, 1 milyon kitap kapasitesi ve zengin donanımı ile İstanbul’un en büyük kütüphanesi olma özelliğine sahip. 15. yüzyıldan günümüze büyük bir tarihi barındıran kütüphanemizde keşfe çıkarken, en iyi yol göstericilerin kitaplar olacak.

Aktif ve Renkli Kampüs

Seni, yılda 600’dan fazla sosyal etkinlik ile İstanbul’un en aktif ve en renkli kampüslerinden birine bekliyoruz... Gönüllülük ve çok seslilik esasına dayalı seminerler, eğitimler, geziler ve organizasyonlarla topluma değer ve renk katıyoruz. 40’a yakın öğrenci kulübü ve onlarca bağımsız platform ile edebiyattan müziğe, spordan sanata, iletişimden girişimciliğe, tiyatrodan sağlığa kadar birçok alanda, kendini geliştirebilir ve gerçekleştirebilirsin.

Bireysel ve Takım Sporunda Başarılı Öğrenciler

Kampüsümüzde yer alan golf ve futbol sahaları, kapalı spor salonu, açık ve kapalı tenis kortları, öğrenci ve akademisyenlerimizin fiziksel ve ruhsal sağlıklarını üst seviyede tutmayı hedefliyoruz. İZÜ bünyesinde 9 takımla okçuluktan satranca, futboldan küreğe ve basketboldan tenise kadar birçok bireysel ve takım sporunda başarılı gençler yetiştiriyor.

Konforlu ve Güvenli Barınma

Kampüs içinde bulunan 600 öğrenci kapasiteli İZÜ Konukevleri güven ve konforu bir arada sunuyor. Apart sisteminde yapılan konukevlerimizde, sinema salonları, kafeteryalar, fitness salonları, el sanatları atölyeleri ve bilgisayar laboratuvarları seni bekliyor.

İZÜ, öğrenci odaklı, yeni nesil bir araştırma üniversitesi…  Avrupa yakasındaki Halkalı merkez kampüsü, Anadolu yakasında Altunizade yerleşkesi ile şehrin merkez noktalarında…

Öğrendikçe güzelleşir dünyan!

“İZÜ… iyi bir eğitim sözü!”ZGR_3837 ZGR_3774 DSC_7011 kopya 18 DJI_0150 kopya DJI_0143 kopya DJI_0121 kopya DJI_0177 kopya DJI_0123 kopya DJI_0124 kopya DJI_0197 kopya DJI_0192 kopya DJI_0186 kopya DJI_0218 kopya DSC_7143 kopya DSC_7170 kopya ISO_5724 DSC_7240 kopya DSC_7247 kopya DSC_7244 kopya DSC_7248 kopya DSC_7269 kopya DSC_7252 kopya ZGR_6662 kopya ZGR_6672 kopya ZGR_6689 ZGR_6165 kopya ZGR_6169 kopya DSC_7323 kopya ZGR_6197 kopya ZGR_6245 kopya ZGR_6257 kopya ZGR_6272 kopya ZGR_6304 kopya ZGR_6287 kopya ZGR_6379 kopya ZGR_6326 kopya ZGR_6439 kopya ZGR_6395 kopya ZGR_6602 kopya ZGR_6614 kopya ZGR_6656 kopya Öğrendikçe Güzelleşir Dünya TERCIH-7X5-1