Hafta Biterken (22-29 Mart 2019)


Kütüphanenin Üniversiteye ve Çevreye Etkisi Tartışıldı

25-31 Mart Kütüphane Haftası vesilesi ile üniversitemizde bir panel gerçekleşti. “Kütüphanenin Üniversiteye ve Çevreye Etkisi” konulu panele İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Işıl İlknur Sert, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehlika Karagözoğlu Aslıyürek, İZÜ Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Kasım Çelik, İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi’nden Ebubekir Kaya ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Kütüphanesi’nden Onur Yaşar Karakol katıldı.

Palyatif Bakım Eğitimi Gerçekleştirildi

İZÜ ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığında “Palyatif Bakım Eğitimi” gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli hastanelerin Palyatif Bakım Ünitelerinde çalışan 74 hemşirenin katıldığı kursta Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanları tarafından dünyada ve ülkemizde palyatif bakım ve uygulamaları, palyatif bakım hastalarına yaklaşım konusunda bilgiler verildi. Araştırma ve farklı eğitim konusunda ileri işbirlikleri açısından da fırsatların yaratıldığı eğitim programı başarılı şekilde tamamlandı.

Mimaride Sihirli Dokunuşlar Konferansının Konuğu Mimar Selim Yuhay Oldu

İZÜ Yapı ve İnşaat Kulübü tarafından düzenlenen Mimarida Sihirli Dokunuşlar konferansı Mimar Selim Yuhay’ın katılımıyla gerçekleşti. Mimar Selim Yuhay, programda mimari ve mekânsal ruhun uyumundan bahsetti.

İZÜ’lü Olmak Ekibi Aday Öğrenciler ile Buluşmaya Devam Ediyor

İZÜ’lü Olmak Ekibi aday öğrenciler ile bir araya gelmeye devam ediyor. Ekip bu hafta Elazığ ve Malatya’da düzenlenen üniversite tanıtım fuarlarında öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Basketbol Takımımız Gedik Üniversitesi ile Karşılaştı

Üniversitelerarası Basketbol 1.Lig 5.Hafta Maçı Sabahattin Zaim Üniversitesi, Gedik Üniversitesi ile karşılaştı.