Kampüste LÖSEV


25 Ekim Perşembe günü İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde, Sosyal Hizmet Kulübü ve LÖSEV – Lösemili Çocuklar Vakfı, tarafından "Kampüste LÖSEV" adlı tanıtım semineri gerçekleştirildi.

Geleceğin yöneticileri olan üniversite öğrencilerine LÖSEV tanıtılıp, neler yapıldığı anlatıldı. Bu yolla gençlere sosyal sorumluluk bilinci aşılamak, gönüllü çalışmalar yapmak, fikir ve destekleriyle yeni projeler üretmek, böylece daha çok lösemili çocuğa hayat vermek amaçlandı. 3,5 milyon gönüllüye sahip olan Lösemili Çocuklar Vakfının hedefi ise 5 milyon gönüllüye ulaşmak.

Türkiye’de kanser oranlarının hızla artması, tükettiğimiz besinlere kadar dikkat edilmesi gerektiği de gündemdeydi. Dikkatsizlik sonucunda bireyin kendisini aşan sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceği,  anne karnındaki bebeklere konulan lösemi teşhislerinin varlığından bahsedildi. 

Löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığı, lösemi hastası bireyin kendisini sizden korumak amacıyla maske taktığı anlatıldı. Lösemi hastalığının bulaşıcı olduğu gibi yanlış düşünceleri ortadan kaldırmak ve bir farkındalık yaratmak adına 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda Maskeni tak ve fotoğrafını @losev1998 etiketiyle paylaş. Ayrıntılı bilgi için https://www.losev.org.tr/v6/duyuru/masketi-tak-ve-fotografini-paylas-14   IMG_1693 IMG_1698