Diller’de Bi’Şey Var: Öğrenci Kulüpleri Tanıtım Şenliği Gerçekleştirildi


Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın düzenlediği, 2017-2018 akademik yılında faaliyet gösterecek 32 öğrenci kulübü ve topluluğunun kapılarını yeni üyelerine açtığı kulüp tanıtım etkinliği Diller’de Bi’Şey Var sloganıyla gerçekleşti.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hüseyin KORAŞ’ın “Bu okul hepimizin, bu okul sizinle güzel. Hep beraber daha güzel işler yapacağız” sözleriyle başlayan program, İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet BULUT’un selamlama konuşmasıyla devam etti. Rektör BULUT konuşmasında “Üniversitelerin birincil amacı eğitimdir. Öğrenci kulüpleri ise bu eğitimi tamamlayıcı ikinci bir okuldur” diyerek henüz herhangi bir kulübe olmamış tüm öğrencileri en az bir kulübe üye olmaya davet etti.

Rektör BULUT’un konuşmasının ardından Müzik Kulübü sahneye çıktı. Verdikleri konserle etkinliğe katılanlara keyifli dakikalar yaşatan Müzik Kulübünün ardından kulüpler arası bilgi yarışması gerçekleştirildi. Hangi kulübün üniversitemizi ve üniversitemizde yapılan etkinlikleri daha iyi tanıyıp, takip ettiğini ölçmeyi amaçlayan yarışmanın kazananı Uluslararası Öğrenciler Kulübü oldu. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hüseyin KORAŞ, kulübünü temsilen kulüp başkanı Francesco VOGLI’ye ödüllerini takdim etti.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program, Hukuk Kulübünün düzenlediği “Hukuk Okuyorum” yarışmasıyla devam etti. Yarışmacıların helyum gazı çekerek tek nefeste en çok ‘hukuk okuyorum’ demeye çalıştığı yarışma renkli görüntülere sahne oldu.

Günün sonunda en çok üye kaydı yapan kulüp olan Gezikeşif Kulübü de hediyesini Hüseyin KORAŞ’tan teslim aldı. Katılanların çok keyif aldığı, kulüp ve toplulukların kendilerini tanıtma fırsatı bulduğu etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.6 5 4 3 2 1