İZÜ Kültür, Sanat ve Spor Günleri Coşku ile Kutlandı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın Küçükçekmece Belediyesi işbirliğiyle 2-4 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlediği ‘Kültür-Sanat ve Spor Günleri’ birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

İZÜ Halkalı yerleşkesinin tarihi iç bahçesinde yapılan etkinlik Yusuf Goncagül konseri, Serdar Tuncer şiir dinletisi ve Ceyhun Yılmaz'ın stand up gösterisine sahne oldu. Hopdedik Ayhan ve Mehmet Aydın'ın sahne performansı ile İZÜ Müzik Kulübü öğrencilerinin düzenlediği mini konsere büyük ilgi gösterdi.

Üç gün boyunca  devam eden etkinlik kapsamında öğrenciler İstanbul’un mesire kültürünü yansıtan sokak satıcılarından, at biniciliğinden ve birbirinden eğlenceli oyun parkurlarından faydalandılar. Uluslararası öğrencilerimiz ülke tanıtım stantları kurarak geleneksel kıyafetlerini ve yöresel lezzetlerini üniversitemiz öğrencilerine tanıttı. Bunun yanı sıra geleneksel dans performanslarını sergilediler.

İZÜ Rektörlük koşusu, Beyoğlu sokak sanatçılarının dinletisi, yumurta taşıma, bisküvi yeme, halat çekme ve çuval giyme yarışları gibi çeşitli spor müsabakaları ile  birbirinden renkli görüntülere sahne olan etkinlikte Balon Futbolu, Çim Voleybolu, Sokak Basketbolu ile öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca çalışan öğrenci kulüpleri ve çeşitli spor branşlarımızda yarışan öğrencilerimiz için düzenlenen ödül töreni İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet BULUT, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Arif ERSOY ve Prof. Dr. İbrahim GÜNEY, İZÜ Genel Sekreteri Dr. Ömer Faruk ÖZBEK’in plaket ve madalya takdimi ile programlar sona erdi.

 1 11 16 13 14 6 8 IMG_5601 IMG_5639