Sosyal Hizmet Bölümü Öğrencileri, 4. Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi'ne Katıldı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü lisans ve lisansüstü öğrencileri, 4. Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi'nde İZÜ'yü temsil etti.

''Sosyal Hizmet Bilimi ve Gelecek'' temasıyla düzenlenen 4. Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi, 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirildi.

Sosyal hizmet mesleğinin tanıtılmasına ve gelişimine, öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerine, mesleki rol ve işlevlerini sosyal hizmet anlayışına uygun olarak kavrayıp yerine getirmelerine katkı sunmak; eğitim-öğretim süreçlerinde karşılaştıkları sorunları ve gereksinimleri paylaşmak, sosyal haklarını korumak ve bu hakların gelişmesini desteklemek, öğrenciler arasında birlik, dayanışma ve mesleki etiğin geliştirilmesine katkı sağlaması amacıyla sosyal hizmet tarihinin en kapsamlı öğrenci kongresi olan 4. Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi Türkiye genelinde birçok üniversitenin Sosyal Hizmet Bölümü lisans ve lisansüstü öğrencileri katıldı.

Ulusal düzeyde gerçekleştirilen 4. Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi’ne İZÜ'yü temsilen Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programı ile Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Hizmet Lisansüstü Programı öğrencileri katıldı.

Kongre sonunda öğrencilere “katılım belgesi”  verildi.