Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Başvuruları Devam Ediyor


Değerli Öğrencilerimiz,

Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği başvuruları devam etmektedir. Son başvuru tarihi 31 Mart 2018’dir.

Çok sayıda adayın ön başvuruyu tamamlamasına rağmen asıl başvurusunu tamamlamadığı görülmüştür. Bu nedenle bir Erasmus+ başvuru kılavuzu hazırlanmıştır. Erasmus+ Başvuru kılavuzunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Erasmus başvuruları https://applyerasmus.izu.edu.tr/ adresi üzerinden yapılmalıdır.

İlk olarak https://applyerasmus.izu.edu.tr/sayfasında “Sisteme giriş yapmak için buraya tıklayarak öğrenci e-mailinizi doğrulamanız gerekmektedir. “ yazan yere tıklayarak ön başvuru yapılmalıdır.

Daha sonra https://applyerasmus.izu.edu.tr/ adresinde bulunan kullanıcı adı ve şifre bölümüne öğrenci e-maili ve şifresi ile giriş yapılarak başvuru formu doldurulmalıdır.

Öğrenim Hareketliliği Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Başvuru formu eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır.
  2. Başvuru sırasında yüklenmesi gereken transkript öğrenci işlerinden ıslak imzalı ve mühürlü olarak alınmalı ve saklanmalıdır. (Transkriptlerinizi Erasmus Ofis’te taratabilirsiniz).
  3. Yabancı dil sınav belgesi bulunmayan öğrencilerin 03.04.2018 tarihinde saat 14:00 düzenlenecek İngilizce Dil Sınavına katılmaları zorunludur.
  4. Öğrenim için her öğrenci Güz ya da Bahar olmak üzere sadece bir dönem için hibeli seçilecektir. Bu nedenle sadece 1 dönem için başvuru yapınız.
  5. Tercih yaparken seçeceğiniz üniversitenin eğitim dilini göz önünde bulundurarak seçiniz.
  6. Staja başvuran adaylar (27 Mayıs-16 Eylül 2018) tarihleri arasında hareketlilikten yararlanabilirler.
  7. Staj'a başvuran adaylar staj yeri bilgilerini eksiksiz girmelidir. Aksi takdirde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Staj kabul mektubu olan adaylar kabul mektuplarını sisteme yüklemelidir. Staj Kabul Mektuplarının son teslim tarihi 18 Nisan 2018'dir.

İletişim: erasmus@izu.edu.tr
Adres: Erasmus Kurum Koordinatörlüğü Diller Okulu DL 34 B