İZÜ ile Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü arasında 3 Aralık Çarşamba günü gerçekleşen toplantı sonrasında protokol imzalandı.

Devlet Arşivleri Genel Müdürü Prof. Dr. Uğur Ünal ve heyeti, İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut ve üniversitemiz akademisyenlerinden oluşan bir heyet ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Devlet Arşivleri ile İZÜ arasında gerçekleşebilecek iş birlikleri konuşuldu.

Uygulamalı Dersler, Osmanlı Arşivinde Yapılabilecek

Toplantının ardından protokol imzalandı. Protokol kapsamında, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nin Tarih Bölümü’nde, Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde ve İslami Bilimler Fakültesi’nde öğrenim gören öğrenciler ile “Üniversite Ortak Seçmeli Dersler” programı altında açılan Osmanlıca dil derslerini alan öğrencilerine, ilim ve kültür tarihimiz açısında son derece zengin arşiv mirasımızın tanıtılması ve bu alanda öğretici uygulamaların ortaklaşa yürütülmesi kararı alındı.

Anlaşma kapsamında İZÜ eğitim programına uygun olarak belirlenen ders gününde öğrenciler, ders uygulamalarını Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığında gerçekleştirecek.ISO_1845 ISO_1856 ISO_1847 ISO_1859