“Meraklı Minikler Eğitim Merkezi” Projesi Başarıyla Tamamlandı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin,  İstanbul Kalkınma Ajansı ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yürüttüğü “Meraklı Minikler Eğitim Merkezi” projesi 30 Kasım 2017 tarihinde yapılan törenle tamamlandı. İZÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Güney’in de bir konuşma gerçekleştirdiği kapanış programında, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz tarafından plaket takdim edildi.

Koordinatörlüğünü İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özgenel’in yaptığı proje kapsamında üstün yetenekli 100 öğrenciye zenginleştirilmiş atölye eğitimi verildi. Öte yandan halen 90 öğrencinin eğitim almaya devam ettiği Meraklı Minikler Eğitim Merkezinde, verilen eğitimin etkililik düzeyi Torrance Yaratıcı Düşünme Becerileri Testi ile ölçülüyor.

Meraklı Minikler Eğitim Merkezinde verilen eğitimin sonuçları Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özgenel ve ekip arkadaşları Ersin Yağan, Ömer Canpolat, Özge Canlı tarafından 3. International Symposium on Multidisciplinary Studies’te (ISMS) "The effects of enriched workshop training given to pre-school students on creative thinking skills of students: Mixed research" başlığıyla bildiri olarak sunuldu.

Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de katıldığı kapanış töreninde ayrıca Maltepe Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Prof. Dr. Gürkan Doğan ve Yrd. Doç. Dr. Handan Doğan da yer aldı.