13. ICKEM Kongresi Bakü'de Gerçekleştirildi


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi işbirliği ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin katkılarıyla Bakü’de gerçekleştirilen 13. ICKEM (Bilgi, Ekonomi ve Yönetim Kongresi) Kongresi son buldu.

Azerbaycan ve Türkiye arasındaki akademik işbirliğini geliştirmeye yönelik gerçekleştirilen  13. ICKEM Kongresi'nin açılışına her iki ülkeden de üst düzeyde katılım sağlandı. Yoğun bir ilgi gösterilen açılışın ardından gerçekleştirilen ve Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Adalet Muradov başkanlık yaptığı özel oturuma, Prof. Dr. Korkmaz İMANOV, Prof. Dr. Alican BABAYEV ve Prof. Dr. Veysel Bozkur ise konuşmacı olarak katıldı.

Kongreye 150’nin üzerinde bildiri müracaatı yapıldığı öğrenillirken, bilim kurulunun değerlendirmelerine göre kabul edilen bildiri sayısı ise 102 olarak açıklandı. İZÜ öğretim üyelerinin 8 bildiri sunduğu kongreye 32 farklı üniversiteden 127 akademisyenin kayıt yaptırdı ve 15 oturumda 81 bildiri sunuldu.

İlerleyen tarihlerde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde yapılması da planlanan 14. ICKEM Kongresi'nin, yine iki üniversitenin işbirliğiyle ve daha yoğun bir katılımla gerçekleştirilmesine yönelik hazırlıkların başlatıldığı duyuruldu.