En iyi Konuşmacı Ödülü İZÜ Münazara Kulübü’ne Verildi


“İstanbul Meridyen Open '17 Münazara Turnuvası”nda mücadele eden İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğrencisi Ela JURKO, en iyi konuşmacı ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Türkiye’nin sayılı uluslararası yarışmalarından biri olan ve jüri komitesi dünya şampiyonlarından oluşan,  “İstanbul Meridyen Open '17 Münazara Turnuvası” Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. İZÜ Münazara Takımı sıralama turlarında elde ettiği derecelerle yarı finale kadar yükseldi.

İstanbul Meridyen Open '17 Münazara Turnuvası’na 30’un üzerinde takım katılım gösterirken, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi turnuvada 3 takımla temsil edildi. Sıralama turlarında 2. ve 6. olarak dereceye girerek yarı finale kadar yükselen İZÜ Münazara Takımları gösterdikleri azim ve gayret neticesinde yılın en iyi çıkış yapan kulübü ödülünü aldı. Kulüp ayrıca İngilizce Münazara kategorisinde de önemli bir dereceye imza attı.

2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde kurulan İZÜ Münazara Kulübü, yıl içerisinde Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde sürdürdüğü eğitimlerine devam ediyor.