Fatih Erbakan’dan D-8 ve Küresel Sermaye Semineri


Girişimcilik Kulübünün düzenlediği  “D-8 ve Küresel Sermaye” konulu seminerin konuğu Erbakan Vakfı Başkanı Dr. Fatih Erbakan oldu. 12 Mayıs Salı günü İZÜ Müze Binasında düzenlenen etkinlikte Fatih Erbakan, Rahmetli Başbakan Necmettin Erbakan’ın tarafından geliştirilen D-8 Projesini anlattı.

Seminerde, Müze Salonumuzu yüzlerce öğrencimiz doldurdu. Bir uluslararası kuruluş olarak D-8’in (gelişmiş haliyle D-60) önemine vurgu yapan Fatih Erbakan İslam Birliği fikrinin mevcut dünya finans sistemindeki sıkıntıya ilaç olacağını ifade etti. D-8’e neden ihtiyaç olduğunu anlamak için öncelikle mevcut ekonomik sistemin iyi analiz etmek lazım diyen Erbakan, “Mevcut dünya sistemi, kuvvetli olanı üstün kabul eden çatışmacı bir zihniyetin kurduğu dünya düzenidir. Rahmetli Necmettin Erbakan buna firavun zihniyeti derdi. Bu dünyada nimet ve külfet haklı dağıtılmıyor. Tüm uluslararası kuruluşları da bu sistemi devam ettirmek ve çıkarlarını sürdürmek üzere kuruyorlar” dedi.

İslam ülkeleri üzerinde 2 koldan yaptırım uygulandığını söyleyen Fatih Erbakan, bunların askeri-siyasi operasyonlar ile ekonomik sömürü olduğunu belirtti. Fatih Erbakan, “Siyasi olarak böl yönet çalışmalarıyla, hiçbir İslam ülkesinin güçlenmesine izin vermiyorlar. Ayrıca dünya piyasasına hakim olan Amarikan dolarıyla sömürüyü devam ettiriyorlar. Amerikan Merkez Bankası, doları 100 seneden fazla zamandır karşılıksız olarak basılıyor. Yani karşılığında altın – gümüş gibi bir değer olmadan, sadece kağıt ve mürekkep masrafıyla bastıkları Amerikan dolarıyla dünyayı yönetiyorlar. Bu yeşil kağıt sömürüsüdür. Dolar en büyük sömürü aracıdır” dedi. 2 milyar insanı kapsayan İslam Dünyasının, bu global sömürü sisteminden çıkması gerektiğini ifade eden Erbakan, “Çekirdek olarak D-8 sonra da D-60 projeleri, işte bu sömürüye karşı Rahmetli Erbakan Hocanın hayata geçirmek istediği projelerdi. Bu sebeple 28 Şubat tiyatrosunu sahneye koydular. Erbakan Hocamız bundan sonra Türkiye borç almayacak ve faiz ödemeyecek dedi ve başına 28 Şubat geldi” dedi.