University of Wisconsin Milwaukee ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nin uluslararasılaşma çalışmaları, dünyanın önde gelen üniversiteleriyle yaptığı ikili anlaşmalarla devam ediyor. Amerika’nın önemli üniversitelerinden University of Wisconsin Milwaukee ile işbirliği anlaşması imzalandı. 
 
Avrupa merkezli mevcut değişim programlarının yanında özellikle Amerika ve Asya’da pek çok üniversiteyle anlaşma imzalayan üniversitemiz, uluslararası çalışmalarına yenisini ekledi. University of Wisconsin Milwaukee ile yapılan anlaşmanın kapsamında; akademisyen ve öğrenci değişimi, ortak araştırma projeleri, ortak sempozyumlar ve online eğitim programı bulunuyor. 
 
İmzalanan anlaşmayla ilgili açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut, İZÜ’nin Dünyanın dört bir yanındaki önemli eğitim kurumlarıyla işbirliği yapmaya devam edeceğini söyledi. Küreselleşen dünyada üniversitelerin yerel kalamayacağını ifade eden Rektörümüz; “Küreselleşmenin yükseköğretim dünyasına etkileri çok büyüktür. Yükseköğretimde uluslararasılaşmanın en büyük yararı, üniversitelerin yürüttükleri araştırma-geliştirme projeleri, sosyal ve teknolojik yenilik çalışmalarının çeşitlenmesi ve artmasıdır. Ortaklık anlaşmalarıyla Amerika’nın bir üniversitesiyle bir araya geliyor ve ortaya birçok proje çıkarıyorsunuz, yenilikler ortaya koyuyorsunuz. Üniversitelerde asli görevi bilim üretmektir” dedi.