İZÜ Okçulukta Türkiye 7.si Oldu


Türkiye Üniversiteler Arası Salon Okçuluk Şampiyonası 5 - 7 Mart 2015 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi İki Eylül Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Sporcular; olimpik, klasik ve makaralı yay olmak üzere üç branşta yarıştılar.

6 Mart Cuma günü sıralama yarışmasıyla başlayan turnuvaya 34 üniversiteden 145 sporcu katıldı. İZÜ Okçuluk Takımımız 3 erkek ve 1 bayan olmak üzere 4 kişi ile şampiyonaya ilk kez katılmasına rağmen önemli başarılar elde etti. 

İZÜ Klasik Yay Erkek Takımı, 34 üniversiteden 145 sporcunun katıldığı Türkiye Üniversitelerarası Salon Okçuluk Şampiyonası'nda takımlar sıralamasında 7. sıradan çeyrek finale kalma hakkı elde etti. Çeyrek finalde Şampiyonanın finalist takımı İTÜ ile eşleşen takımımız, tecrübeli rakibine mağlup olmasına rağmen gösterdiği mücadele ruhu ile ilerleyen haftalarda katılacağı turnuvalar için olumlu sinyaller verdi.

Şampiyona kıyasıya geçen mücadeleler sonunda 7 Mart Cumartesi günü kazanan sporcular ve üniversiteler için yapılan ödül töreni ile son buldu.